29 Ekim’de Aya İrini Sahnesini Şölene Dönüştürdü

29 Ekim’de Aya İrini Sahnesini Şölene Dönüştürdü

​​​​​​​Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonu ile gerçekleşen “Istanbul Night Flight” serisinin son konserinde müzikseverler, 29 Ekim Pazar akşamı “An Epic Symphony” i izlediler.

30 Ekim 2017 - 03:18

Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonu ile gerçekleşen “Istanbul Night Flight” serisinin son konserinde müzikseverler, 29 Ekim Pazar akşamı “An Epic Symphony” i izlediler.

Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde ilk kez prömiyeri yapılan ve konsere de adını veren An Epic Symphony’de, dünyada Kemança’nın varisi olarak bilinen Imamyar Hasanov, geceye özel bestelediği kemança üvertürünü seslendirdi. Bir kült haline gelmiş “Ağır Roman” filminin orijinal müziklerinin sesi Yusuf Taşkın da gecede özel performanslarıyla yer aldı.

Ülkemizin önemli rock gruplarından Athena ise ilk kez bir senfoni orkestrası eşliğinde sahne alarak, geceye damgasını vurdu. “Arsız Gönül”, “Kafama göre”, “Son Defa”, “Bu Adam Fezadan” ve “Serseri Mayın” gibi şarkılarını Çukurova Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendiren grup, finalde “Çanakkale Türküsü”yle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda herkesi duygulandırdı.
Ayakta alkışlanan Athena’yı izlemeye gelenler arasında Barış Arduç ve Engin Öztürk te vardı.

Bugüne kadar dünyaca ünlü yıldızların, Aya İrini’nin büyülü atmosferinde ağırlandığı “Turkcell Platinum Istanbul Night Flight” konserleri 29 Ekim akşamı sona ererken, konserler serisinde klasik müzikseverler, dünyanın önde gelen sanatçılarının eserlerini Turkcell Platinum farkıyla dinleme şansı buldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NBA All-Starlarından 67. NBA All-Star Maçı Öncesi Açıklama
NBA All-Starlarından 67. NBA All-Star Maçı Öncesi Açıklama
Adıyaman'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Konvoyu
Adıyaman'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Konvoyu