|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

Aya İrini’de Anadolu Ezgileri, Klasik Batı Müziği ile Buluştu

Aya İrini'de Anadolu Ezgileri, Klasik Batı Müziği ile Buluştu

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserleri Events Across Turkey organizasyonu ile ayrıcalıklar dünyası Turkcell Platinum ana sponsorluğunda düzenleniyor.

15 Ekim 2017 - 01:19 - Güncelleme: 15 Ekim 2017 - 01:36

Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonuyla gerçekleşen “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” serisinin üçüncü konserinde dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetimindeki Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve bağlama virtüözü Erdal Akkaya ilk kez Aya İrini sahnesinde 14 Ekim Cumartesi akşamı sahne aldı.

2001 yılında Ernst von Siemens Müzik Vakfı ile Brandenburg Eyaleti’nin Rheinsberg Müzik Akademisi ödülüne layık görülen dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetimindeki Berlin Senfoni Oda Orkestrası klasik müzikten modern klasiğe uzanan repertuvarlarıyla müziğe farklı bir boyut katarken, bağlamadaki kendine has icra tarzı ve farklı müzik denemeleriyle Türkiye'de ve Avrupa'da konserler veren bağlama virtüözü Erdal Akkaya sıradışı bir konser verdi.

“Konserlerimizde Anadolu ezgilerini klasik Batı müziği ile birleştirerek iki kültürü bir araya getiriyoruz” diyen Erdal Akkaya ve Almanya'da Berlin Filarmoni, Düsseldorf Tonhalle ve Polonya’da Varşova Kraliyet Sarayı gibi önemli yerlerde konserler veren topluluk, Turkcell Platinum farkıyla Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserleri kapsamında İstanbullu dinleyicilerine adeta müzik ziyafeti sundu.

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserleri Events Across Turkey organizasyonu ile ayrıcalıklar dünyası Turkcell Platinum ana sponsorluğunda düzenleniyor.

 “Turkcell Platinum Istanbul Night Flight” kapsamında 28 Ekim Cumartesi akşamı albümleriyle birçok ödüle sahip olan Salut Salon, dünya turnesiyle ilk kez İstanbul seyircisi ile buluşurken, 29 Ekim Pazar akşamı ise Aya İrini’nin büyülü atmosferinde ilk kez Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde prömiyerini yapacak olan An Epic Symphony ile ülkemizin önemli rock gruplarından Athena, kemançanın varisi Imamyar Hasanov ve Ağır Roman’nın unutulmaz sesi Yusuf Taşkın sahne alacak. 

Turkcell Platinum ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonuyla gerçekleşen “Turkcell Platinum Istanbul Night Flight” konserlerinin biletleri ise ‘biletix.com.tr’den ve etkinlik akşamları etkinlik gişesinden temin edilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti