|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Beştepe’de Kritik Ekonomi Zirvesi Başladı

Beştepe'de Kritik Ekonomi Zirvesi Başladı

Başkanlığını Erdoğan'ın yaptığı ekonomi zirvesi TCMB Başkanı Çetinkaya, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal katılımıyla başladı. Toplantıda kur dahil ekonomideki son gelişmeler ele alınacak.

09 Mayıs 2018 - 15:57

Ekonomi yönetimi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın da katılımıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen toplantıya başladı.

Toplantıda faiz ve döviz dahil ekonomideki son gelişmeler ele alınacak.

ABD'nin İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekildiğini açıklaması ve küresel risk algısında artışla sert yükselerek bugün 4.3780 ile tarihi zirvesini gören dolar/TL, TCMB'nin döviz likiditesine yönelik attığı adımlara oldukça sınırlı tepki verdi. Dolar/TL, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün ekonomi yönetimi ile bir araya geleceğine yönelik haberlerin kurdaki değer kaybına karşı bir önlem alınacağı beklentisi yaratmasıyla ise hızlı geriledi.

Dolar/TL 4.2737'ye kadar geriledikten sonra saat 12:51'de 4.2798/4.2851 seviyesinde bulunuyor.

Bankacılar bugünkü toplantıda TL'deki değer kaybına ve 7 Haziran'daki PPK toplantısı veya öncesinde olası bir faiz adımına ilişkin seçeneklerin de değerlendirilmesini bekliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’nin Kaykay Şampiyonları Üsküdar’dan Çıkacak
Türkiye’nin Kaykay Şampiyonları Üsküdar’dan Çıkacak
‘Tebessüm’lerin En Güzeli Üsküdar’da Yaşandı
‘Tebessüm’lerin En Güzeli Üsküdar’da Yaşandı