|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

‘Bilinmeyen Hikayeler’ ARTISTERIUM 2017’de

‘Bilinmeyen Hikayeler’ ARTISTERIUM 2017’de

Denizhan Özer, "Bilinmeyen Hikayeler" serisinden yapıtlarını ARTISTERIUM 10. Tiflis yıllık uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Tiflis Edebiyat Müzesi'nde sergiliyor.

30 Ekim 2017 - 03:46

Çeşitli nedenlerle yerlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların hayatlarını konu edinen Denizhan Özer, "Bilinmeyen Hikayeler" serisinden yapıtlarını ARTISTERIUM 10. Tiflis yıllık uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Tiflis Edebiyat Müzesi'nde sergiliyor.

Göç, kimlik, aidiyet eksenli, gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak 25 yıldır topladığı belge, fotoğraf ve malzemelerle yapıtlarını gerçekleştiren sanatçı, öykülerini birebir takip ettiği mültecilerin bilinmeyen hikayelerini içeriden bir bakış açısıyla görünür hale getiriyor.

Çalışmalarını Londra ve İstanbul'da sürdüren Denizhan Özer'in sanatı, yasa dışı ile legal olan arasındaki ince tutarsızlıktan besleniyor.

Politik ya da ekonomik nedenlerle memleketlerini terk edip başka ülkelere giden ve gittiği yerde yaşama tutunmaya çalışan ötekilerin hikayelerini estetik bir dille anlatan sanatçı, özne ve iktidar arasında tartışma konusu olan "sosyal adalet" kavramını tartışılır hale getirerek günümüz dünyasının görmezden geldiği göç sorununa dikkat çekmektedir.

Magda Guruli küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergi 04-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Tiflis Edebiyat Müzesi'nde görülebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Marka Ödüllleri Sahiplerini Buldu
Altın Marka Ödüllleri Sahiplerini Buldu
Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı
Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı