Birleşmiş Milletler’in Veto Kararına Kınama

Birleşmiş Milletler'in Veto Kararına Kınama

Kalın, "Kararı kınıyoruz, ABD'nin bu hatasından geri adım atmaması da çok düşündürücü." dedi. 

19 Aralık 2017 - 12:04 - Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 01:53

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "ABD'nin BMGK'daki Kudüs tasarısını veto etmesini kınıyoruz, Amerikan yönetiminin hala hatasının farkına varmaması, dünyadan bütün uyarılara rağmen bu hatasından geri adım atmaması da çok düşündürücü" dedi.

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını görüşmek üzere toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu'nda çıkan veto kararına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sert tepki gösterdi. BMGK'da görüşülen Kudüs kararına ilişkin veto kararına tepki gösteren İbrahim Kalın, "Kararı kınıyoruz, ABD'nin bu hatasından geri adım atmaması da çok düşündürücü." dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin BMGK'daki Kudüs tasarısını veto etmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kalın, "Veto kararını kınıyoruz." diyerek sert tepki gösterdi.

İşte Kalın'ın açıklaması:

"VETO KARARINI KINIYORUZ, ABD'NİN GERİ ADIM ATMAMASI ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

"Veto kararını kınıyoruz, Amerikan yönetiminin hala hatasının farkına varmaması, dünyadan bütün uyarılara rağmen bu hatasından geri adım atmaması da çok düşündürücü. Perşembe sabahı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanacak ve bu konuda bir oylama yapacak. Biz de bugün, yarın, perşembe gününe kadar çalışmalarımızı yoğun şekilde devam ettireceğiz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması