|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kudüs Yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs Yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere'de katıldığı bir davette Kudüs hakkında, "ABD Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacakmış. Bunun oylaması Birleşmiş Milletler'de yapıldı. Biz petrol için kimseyi kimseye kırdırmayız. Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir" açıklamasını yaptı.

13 Mayıs 2018 - 23:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan İngiltere’de bir davette yaptığı konuşma sırasında, İsrail’in Kudüs’ü başkent yapmasına değindi. Erdoğan, “İşte Kudüs İsrail’in başkenti olacakmış. Başta ABD olmak üzere Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacakmış. Ne olarak tanırsanız tanıyın BM de bunun oylaması yapıldı 128 ülke çok net tavrını ortaya koydu. Yanınızda derme çatma 7-8 tane adı ülke birilerini buldunuz. O da yaptığınız telefon görüşmelerinin haddi hesabı yok. Ben sana para veriyorum oyunu bu istikamette kullan diyerek adımlar attınız” dedi.

“KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİDİR”

Erdoğan Kudüs’le ilgili konuşmasını, “Kudüs hele hele Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir. Bunu İslam dünyası olarak biz böyle biliriz. Biz birileri gibi pertol altın ve elmas için insanları birbirine kırdırmadık kırdırmayız ama o birileri bunu yaptı” sözleriyle noktaladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Netaş’tan Engel Tanımayan Okula Destek
Netaş’tan Engel Tanımayan Okula Destek
Sınıfında Tek Caravelle Highline 4Motion Satışa Sunuldu
Sınıfında Tek Caravelle Highline 4Motion Satışa Sunuldu