Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kudüs Çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs Çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Körfez gezisi öncesi açıklamalarda bulundu.

23 Temmuz 2017 - 10:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turuna çıkmadan önce İstanbul'da kameralar karşısına geçti.

Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Mescid-i Aksa konusunda İslam dünyasının tepkisiz kalmasının beklenemeyeceğini ifade etti.

"Kudüs'teki Harem-i Şerif tüm İslam aleminin onurudur, namusudur, kutsalıdır. Müslümanların onurunun incitilmesi karşısında İslam dünyasının tepkisi kalması beklenemez. Nitekim, Türkiye olarak tepkimizi güçlü bir şekilde ortaya koyduk.

İSRAİL'E BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUM...

Tepkiler hukuk çerçevesinde ve ölçülü olmak zorundadır. Başka dinlere mensup insanların ibadet hürriyetine halel getirmeye bizim medeniyetimizde asla yer yoktur.

Ben bir kez daha İsrail yönetimini temel insani değerlere uygun davranmaya davet ediyorum. Başta ABD olmak üzere uluslararası toplumun üyelerinin faaliyetlerini faydalı buluyor, çözüme katkıda bulunmalarını temenni ediyorum."

Kudüs'teki gerilimin son bulması için yoğun çaba harcıyoruz. Macron Abbas ve Livni ile görüştük.

KATAR KRİZİ

Kuveyt'in ara buluculuk çabasını destekliyoruz. Bölge ülkelerin yanı sıra diğer aktörlerin

Suudi Arabistan'a krizin çözümünde büyük rol düşüyor.

Son durak olarak Katar'a gideceğiz. Son yıllarda büyük işbirliği kat ettik. Kardeşim Temim ile krizin aşılması için fikir teatisinde bulunacağız.

Soru ve Cevap:

- Alman dışişleri bakanının açıklamaları için ne diyeceksiniz?

Türkiye sosyal, hukuk ve laik bir devlettir. Türkiye'nin içişlerine karışma yetkisi yoktur. Türkiye'nin içinde ajan - provokatörlük yapan hatta diplomatik servislerini kullananlara karşı gereken tedbirleri alacaktır.

Bizler NATO'da beraberiz. Aramızdaki stratejik ortaklığımız yeni değil. Bu ortaklığa halel getirmeyin. Türkiye'den kaçan teröristleri ve vatan hainlerini beslerseniz ve devlet nezdinde ağırlarsanız bizim size iyi niyetli bakmamız beklenemez.

Ben sadece 4500 teröristin dosyasını verdim.

2 tane isimle Türkiye'yi sıkıştıracaksınız. Yok böyle bir şey. Medya organlarında şahsıma ve Türkiye Cumhuriyet'ine saldırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KKTC'de Filmlere Konu Olacak Olay!
KKTC'de Filmlere Konu Olacak Olay!
Şişli'de Bir Kadın Oğlundan Şüphelendi, Takip Etti!
Şişli'de Bir Kadın Oğlundan Şüphelendi, Takip Etti!