|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

En Güçlü Kadın Güler Sabancı

En Güçlü Kadın Güler Sabancı

Ekonomi dergisi Forbes Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi’ni açıkladı... Güler Sabancı, Dünyanın En Güçlü Kadınları Arasındaki Tek Türk olarak listede yer aldı...

01 Kasım 2017 - 18:17 - Güncelleme: 03 Kasım 2017 - 01:00

Dünyanın önde gelen iş dünyası yayınlarından Forbes Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi’ni açıkladı.
Türkiye’den listeye giren tek isim Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı oldu.
Sabancı listede 12 sıra yükselerek 58. sırada yer aldı.

Dergi Güler Sabancı’yı tanıttığı yazısında topluluğu yöneten ilk kadın olduğunu belirterek; aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Başkanı ve Türkiye’nin en büyük özel vakfının başkanı olduğunu vurguladı.

Forbes tarafından 14. kez açıklanan listedeki sıralama finansal güç (şirket değeri, karlılık), medya görünürlüğü, iş hayatından sivil topluma politikadan teknolojiye her alanda yaratılan etkiye göre yapılıyor.

İlk sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yer aldığı listede, İngiltere Başbakanı Theresa May ikinci, IMF Başkanı Christine Lagarde sekizinci, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet 16., Hillary Clinton ise 65. sırada yer aldı.   

Yaptığı listeler çok konuşulan ve yayınlandıktan sonra bir süre Dünya’nın gündemine oturan Forbes 2017 araştırmasını hazırlayan Dergi ekibi Güler Sabancı ile ilgili bölümde, “Bu listedeki 100 kadın toplamda 3 milyar insanı direkt olarak etkiliyor. Bu insanlar dünyaya kalıcı etki bırakıyor… Şirketin başına geçen ilk kadın olan Sabancı, Türkiye’nin en büyük vakfını yönetiyor ve Sabancı Üniversitesi’nin de kurucuları arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı
Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı
Bağcılar Belediyesi, Fenerbahçe’ye 13 Fark Attı
Bağcılar Belediyesi, Fenerbahçe’ye 13 Fark Attı