|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

Genç Kızların Alıkonulduğu Dehşet Çiftliği Yıkıldı

Genç Kızların Alıkonulduğu Dehşet Çiftliği Yıkıldı

İstanbul - Maltepe Ferhatpaşa'da, yurttan kaçan kızların alıkonulduğu bir kaz çiftliği Maltepe Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yerle bir edildi.

09 Nisan 2018 - 15:08 - Güncelleme: 10 Nisan 2018 - 03:31

İstanbul - Maltepe Ferhatpaşa'da, yurttan kaçan kızların alıkonulduğu bir kaz çiftliği Maltepe Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yerle bir edildi. Çiftliğin yıkılma anı drone ile havadan görüntülendi.

Maltepe, Ferhatpaşa’da Şubat ayında bir çiftlikte yurttan kaçan kızların şantajla alıkonulduğu çiftlik sabah saatlerinde yıkıldı.

Erken saatlerde çiftliğe gelen Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çiftlikte inceleme yaptıktan sonra yıkımı gerçekleştirdi. Yıkım esnasında polisler de güvenlik önlemi aldı.

Köpeklerle korunan çiftlikte kimsenin olup olmadığını inceleyen ekipler, çiftliğin boş olduğunu bir bekçi ve iki köpeğin bulunduğunu belirledi… Ekipler iki köpeği bayılttı ve Afganistanlı bekçiyi gözaltına alarak kulübeleri yıktı. Yaklaşık bir saat süren yıkım anı  havadan görüntülendi.

Maltepe Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Celal Çelebi: “Burası TOKİ’ye ait bir arazi, çiftliğin her hangi bir izni yok onu için yıkım kararı aldık. Burada mevcut barakaları yıkıyoruz.” Açıklamasını yaptı...

CİNSEL İSTİSMAR GÖRÜNTÜLERİ

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla Çocuk Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, yurttan kaçan kızları bulmak için çalışma başlatmıştı.

Çalışmaların ardından polis ekipleri, kızlardan bazılarının Maltepe Ferhatpaşa’daki bir kaz çiftliğinde tutulduğunu tespit etti.

24 saat köpeklerle korunan çiftliği bir süre gözetim altında tutan polis, 25 Şubat günü operasyon düzenledi.

3 pitbull ve 1 kangal cinsi köpeği bayıltarak içeri giren polis ekipleri, kaz ve tavuklara bakan Afganistanlı Sabur R.'yi gözaltına aldı. Çiftlikte yapılan aramada, küçük kızların cinsel istismara uğradığı videoları içeren CD'ler, 2 tabanca ve 180 mermi bulundu.

Genç Kızların Alıkonulduğu Dehşet Çiftliği Yıkıldı

Görüntülerdeki kızların 14-17 yaşındaki A.T., K.Ü., H.K. ve A.U. olduğu anlaşıldı. Çiftlik sahibi Abuzer S.'nin elinde cinsel istismar görüntüleri olduğu için kızlardan 3'ünün yurda geri döndüğü halde korktuğu ve konuşmadığı ortaya çıktı.

Çalışmaların devamında çiftlik sahibi Abuzer S.'nin Alaşehir’deki evi tespit edildi. Buraya da operasyon düzenleyen polis Abuzer S.'yi gözaltına alırken, tehditle evinde tuttuğu 17 yaşındaki H.K.K. adlı kızı da kurtardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anne Adayının Tansiyonu Düzenli Olarak Ölçülmeli
Anne Adayının Tansiyonu Düzenli Olarak Ölçülmeli
Gergedan Virüsü Diye Bir Şey Yok!
Gergedan Virüsü Diye Bir Şey Yok!