Anasayfa | Yurt

Kapaklı Belediyesi’nde Yolsuzluk Skandalı

Kapaklı Belediyesi’nde Yolsuzluk Skandalı

Kapaklı Belediyesi’nde Yolsuzluk Skandalı

MHP Milletvekilinden Belediye Başkanı’na yolsuzluk suçlaması. Nalcı, “Sonuna kadar peşlerindeyim” dedi

  DİĞER HABERLER
Etiketler :
Ahmet Kaplan – Gülin Gülşah Aldoğan (ÖZEL HABER)
 
Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesine bağlı Kapaklı Belde Belediyesinde yolsuzluk iddiaları sürüyor. “Kapaklı da yanlış giden bir şeyler vardı biz dur dedik” diyenMHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, belediyede usulsüz ihaleler yapıldığını ve belediyenin zarara uğratıldığını belgelediğini belirtti.
 
Türkiye Haber Ajansı’na açıklama yapan MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, yolsuzluk yapıldığını tespit ettiğini söylediği ihale dosyalarını göstererek “Sonuna kadar peşlerindeyim” dedi.
 
Doğrudan ihalelerde sınırların aşıldığını ve askı yöntemiyle yapılan ihalelerde ise sözleşme konusu işin, yaklaşık maliyetinden yüzde 25’lere varan fazla fiyatlarla verilerek belediyenin zarara uğratıldığını anlatan MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, belediye ihaleleri ile birilerine rant sağlandığını söyledi.
 
Kapaklı’nın Doğrudan ve askı yöntemiyle ihaleler bilançosu
 
Tekirdağ Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün resmi açıklamalarına göre;
2005 yılında 429 adet, 2006 yılında 425 adet, 2007 yılında 528 adet, 2008 yılında 489 adet, 2009 yılında 262 adet doğrudan temin ihaleleri yapılmış.
2005 yılında 17 adet, 2006 yılında 23 adet, 2007 yılında 32 adet, 2008 yılında 35 adet, 2009 yılında 11 adet gazete ilansız askı yöntemi ile ihale gerçekleştirilmiş.
 
Başkanlar suç duyurusunda suç itirafı yaptılar
 
Yaptığı incelemeler nedeniyle Kapaklı Belediyesi eski Başkanı İrfan Mandalı ve Kapaklı Belde Belediye Başkanvekili Ayhan Arslan’ın “ihale vermediğimiz için Kemalettin Nalcı bizimle uğraşıyor” ithamında bulunduğuna dikkat çeken MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, “Sen Kimsin ihale veriyorsun. Alıştıkları için öyle konuşuyorlar. Bu ifade onların suçunun itirafıdır ve soruşturma gerektirir. İhale verilmez alınır. Bana kimse ihale veremez. Müteahhit ihaleye teklifini verir ve hak ederse alır. Bana ihale vermediklerini belirten açıklamaları ile başkalarına ihale verdiklerini itiraf ediyorlar. İşte ben de bunu söylüyorum zaten. Suç duyurusunda suç itirafı yapıyorlar. Kapaklı’da ihaleler birilerine veriliyor. İlan gerektiren ihaleler belediye anonsları ile yapılıyor. Kendilerince hazırladıkları bir forma –İhale sonuç formu- demişler ve belgeye bakıyorsun baştan aşağı usulsüz. İhaleye teklif veren sadece bir kişi, ihale bedeli ise indirmek yerine yükseltilmiş. Bu şekilde onlarca ihale var ve ben bu kadar yolsuzluk karşısında susamazdım” diye konuştu.
 
63 İhale Keşif Bedelinin Üzerinde Verildi
 
Keşif bedelinin üzerinde ihale yapıldığına dair belgeleri gösteren Nalcı şunları söyledi:
“Kapaklı'da 63 tane ihale, keşif bedelinin üzerinde verildi. Belediye onların kendi şirketi değil ki? İhale verilmez, ihale alınır. Bu ikisi arasında fark var. İhaleyi veriyorsa bunda bir suiistimal vardır. İhale açarsın istekliler katılır. İstekliler için en uygun teklifi veren firma şartlara uyarsa verirsin. O gün sahip olduğumuz firma Kapaklı tarihinde bir tane ihaleye girmiştir ve en yüksek kırımı yaparak almıştır. 127 ihaleyi soran yok. 22 milyon TL'lik doğrudan temin işini soran da yok.''
 
Birilerine Kıyak İhaleler Yapılıyor
 
Askı yöntemiyle yapılan ihalelerde sözleşme konusu işin, yaklaşık maliyetinden çok yüksek bedellerle verilerek belediyenin zarara uğratıldığını anlatan MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, “Birilerine kıyak ihaleler yapılıyor. Belediye ihalelerini kanunlara uygun yapmıyor. Benim İnşaat Mühendisi kimliğim var.  Milletvekili olarak kimliğimin bana verdiği bilgilerle, gördüğüm haksızlık ve yolsuzluklara göz yummamı kimse bekleyemez. Benim kişilerle işim yok. Benim halkımın hakkını kimseye yedirmem” şeklinde konuştu.
 
Kemalettin Nalcı’dan Masum Türker’e sitem
 
DSP Genel Başkanı Masum Türker’in “makamını baskı aracı olarak kullanmasın” sözüne sitemle cevap veren Milletvekili Kemalettin Nalcı, Kapaklı eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı ile Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ayhan Arslan'ın makamlarını insanlara baskı unsuru olarak kullandığını söyledi.
 
Milletvekili Nalcı, “Masum Türker'in söylemiş olduğu -Hiç kimse devletin makamını kimselere baskı aracı olarak kullanamaz- ifadesine ben de katılıyorum. Belediye başkanlık makamını insanlara baskı unsuru olarak kullananlar, ben değil İrfan Mandalı ile Başkan Vekili Ayhan Arslan'dır. Bunlar belgelidir. Kapaklı Belediyesi'nde yapı denetim konusunun üzerine kimse gitmiyor. Yapı denetimler konusunda nasıl zorlanarak para alındığı bugün herkes biliyor. Bunlar da ortaya çıkacaktır. Tabiî ki Kapaklı’ya 15 dakikalığına gelmiş bir Genel Başkanın bu tepkileri vermesi doğaldır. Gerçekleri öğrense bu şahısları bir dakika DSP’de tutmayacağına inanıyorum'' şeklinde konuştu.
 
Belediye Bastı diye yaygara yaptılar
 
Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ayhan Arslan'ın kendisine yönelik kullandığı “Belediye'yi basıp; bize saldırıyor” ifadesini de yanıtlayan Milletvekili Kemalettin Nalcı Belediyeyi basmadığını sadece Belediye’nin önünde yüksek sesle tartıştığını anlattı.
 
Belediyeyi bastı ifadesini “Aslan yaygara yaparak haklı görünmek istedi” diye yorumlayan Nalcı, “Belediyeyi elimde pompalı tüfek ile basmadım. Telefon açıyoruz, yanıt vermiyor. -Yetkini kötüye kullanıyorsun.  Şahsi kaprislerinle şirketimizi zor durumda bırakıyorsun- diyoruz. Ama dinlemiyor. Geliyorum konuyu konuşalım diye telefonla arayıp bilgi verdim ve Belediyeye vardığımda makamını terk ederek kaçmaya çalıştığını gördüm. Durdurdum ve randevusundan neden kaçtığını sordum. Yüksek sesle karşılıklı tartıştık. Kendi makamını kullanıp da insanları zora sokmaya kimin hakkı var. Benim icra yetkim yok ki makam yetkimi kullanarak insanları zora sokayım” diyerek tepki gösterdi.
 
Kapaklı'daki Villalar Konusunda Belediye Suçlu
 
Kapaklı'daki villa arazisi ile ilgili soruyu da yanıtlayan Kemalettin Nalcı, arazilerin teslim edilemediğini belirterek belediyeyi suçladı.
 
Olayın vatandaşlara anlatılmadığını belirten Nalcı “1997'de Kapaklı Belediyesi korkunç bir şekilde benim firmam ERNA ile o zamanki partner firmamız Adnan Kaynak’ı büyük bir sıkıntıya soktu. Bunu da kamuoyu bilmiyor. Resmi ihale açıldı. 5 tane arsanın bulunduğu yer bize bedel artı kat karşılığı olarak ihale edildi. 132 dönümlük alan üzerinde villa yapılmak üzere 1997'de ihale açıldı. Arkasından iki yer belediyenin çıkmadı. Yapmış olduğumuz bu kadar yatırım ortada kaldı. 10 senedir de orada yattı. Benim orda tarlalarımı, arsaları imara açmadılar. Orada herkesin tarlasını imara açtılar. Bir de utanmadan bize ceza kestiler. Bu konu hakkında da dava açacağım. Benim orada daha 14,5 dönüm yer hakkım var. 1997 yılında ihalesini almışım, olay bitmiş. Belediye bu yerleri bana teslim edememiş. Bu konularda belediye kanunen suçlu. Neden rüşvet vereyim. Bu ihale o tarihte bitmiş. Belediye hem taahhüdünü yerine getirememiş hem de tapuları verememiş. Benim o kadar yaptığım yatırım orada kilitlendi kaldı” şeklinde konuştu.
 
Aradaki 100 Adama Ne Oldu
 
Kapaklı Belediyesi'nin çöp ihalesine de değinen Kemalettin Nalcı çöp ihalelerinde bile yolsuzluk yakaladığını belirtti. 170 kişi ile yaptıkları çöp ihalesini sonradan 70 kişi ile yeniden yapmak zorunda kaldıklarına dikkat çekerek “aradaki 100 adam ne oldu” diye soran Nalcı, “Bu usulsüzlük değil mi? Hizmet ihalelerinde aciliyet diye bir şey var. Bunlar bunun altına sığınıyorlar. Sizler bir su işini çöp işini 4 ay bekletemezsiniz. 170 adamın arkasından ihale düzeltiliyor ve 70 adam oluyor. Arada 100 adam var. O 170 kişi ile açmış oldukları ihalenin keşif bedeli nedir? Bugün giden ne? Davetiye ile verdikleri işi 4 aylığına 1 milyon TL'ye verdiler. Ondan sonra bir yıllığına 1 milyon 900 bin TL'ye verdiler. Neden bunlar sorulmuyor” diye konuştu.
 
Testiyi Kırdırtmadık
 
Kemalettin Nalcı, yerel yönetimleri izlemeye devam edeceğini Kapaklı Belediyesi'ndeki gibi Çerkezköy, Kızılpınar, Karaağaç ve Veliköy belediyelerindeki ihalelerini de basın ile paylaşacaklarını belirterek ''Bu Belediyelerin de ihale sistemini sorduk. Cevap yeni geldi. Bunları da yorumsuz olarak vereceğiz. Yine isteyeceğiz. Bizim görevimiz testi kırıldıktan sonra değildir, bizim görevimiz testiyi kırdırtmamak. Bizim görevimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değildir. Kanuna göre iş yapılırsa buna kimsenin sesi bile çıkmaz” şeklinde konuştu. 
 
Burası Cugudi Devleti değil?
 
Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesine bağlı Kapaklı Beldesi Belediyesi’nde aralarında MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı’nın kurucusu olduğu ERNA Firmasının da bulunduğu yüklenici firmalar, “Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası Ek İmalatlar Yapımı İşi”ne ait ihaleye katıldılar.
Söz konusu ihalenin ihale formunda ihale saati olarak 14.00 ilan edilmesine rağmen 10.00’da ihale yapılmış ve ERNA ihaleye katılamamıştı. MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, “ERNA firması ihaleye alınmadı” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu.
Kapaklı Belediyesi eski Başkanı İrfan Mandalı, Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, müteahhitler Semih Deniz ve Hüseyin Avni Ersoy, “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti. Mandalı ve arkadaşları daha sonra ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.
Mandalı ve arkadaşlarının “göreve iade edilecekleri”  iddiasına büyük bir tepki gösteren Milletvekili Kamalettin Nalcı, “Suçlarının cezasız kalacağına inanmıyorum. İrfan Mandalı beraat ediyorsa herkes beraat etmeli. O zaman benzer suçlardan yargılanan tüm belediye başkanları görevine iade edilsin. Hangi savcı, hangi hâkim İrfan Mandalı’yı göreve iade edecekse, o saatten sonra savcı hakim muhatabımız değil bizim muhatabımız İçişleri Bakanı’dır ve hesabını sorarız. Böyle bir durumda meydanlara iner ve halka da anlatırız. İçişleri Bakanına, teftişe hatta sokağa iner anlatırız.  Burası Cugudi Devleti değil” diye tepki gösterdi.
Kapaklı da neler olmuştu
 
Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesine bağlı Kapaklı Belde Belediyesinde sular durulmuyor. Bir süre önce Kapaklı Belediyesi eski Başkanı DSP'li İrfan Mandalı “ihaleye fesat karıştırmak”tan tutuklandı, ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mandalı bu nedenle görevinden alınınca, DSP’li Ayhan Arslan, başkanvekilliği görevine getirildi.
 
Durmak bilmeyen iddialar ve adeta havalarda uçuşan yolsuzluk dosyaları konuşulurken,  belediyenin iki kez silahlı saldırıya uğradığı ve saldırıların şikâyetçi olunmadan kapatıldığı ileri sürüldü. Son olarak Kapaklı Belde Belediye Başkanvekili DSP'li Ayhan Arslan, eski belediye çalışanı Cüneyt Enez tarafından belediye binası önünde kalçasından tüfekle tarandı ve Arslan’ın bu olayda da davacı olmadığı belirtildi.

12 » Yorum Yapılmıştır.

 1. #12

  ali 11.03.2011 11:36:20

  bence kemalettin nalcı ihaleyi ona vermediği için bağırıyor. Çünkü onun vekil olma nedeni tatamıyla ihaleler ve yolsuzluklardır. Menfaati olmadığı zaman her yere saldırıyor.

 2. #11

  Musa 59 30.06.2010 10:22:22

  Sayın Masum Türker! Siz Kapaklıyı bilirmisiniz? Gerçi buraya bir kere geldiniz yeterince bilmezsiniz. 3. kere otorite boşluğundan saldırıya uğrayan belediyemiz Tüm yurtta rezil oldu. Adam kayırma burada, adam satma burada, adam dövme burada Seminer adı altında alem yapmalar burada, rant burada, yalakalık ve yalamalık burada Müteahhitlerden avanta almak burada, kokuşmuş siyaset yapanlar burada, servet sahibi olanlar burada, sudan sebeple işten atmalar burada, Çerkezköy ün siyasi artıkları burada, Peki siz nerdesiniz?

 3. #10

  Leylim 28.06.2010 18:22:12

  Kapaklıya yazık ediyorsunuz, sizler hizmet için oradasınız ama yalnız kendinize değil!.. Rahmetli Ecevit yattığı yerde bile rahat edemeyecek sizler sayesinde... Vatana, millete, partinize layık olun...

 4. #9

  Ramazan (ÇERKEZKÖY) 28.06.2010 18:17:05

  Tekirdağ Kapaklı Beldesindeki yolsuzluk haberinizi, sitenizden defaten okudum. Hatta 25.06.2010 tarihinde Kapaklı beldesine gelip belediye başkan vekili A.Aslanı ziyaret ederek Tekirdağ Milletvekili K. Nalcı ile yapılan röportaj ile ilgili cevap hakkınız var mıdır? diye gittiğiniz ziyareti sebebinizden haberdarım. Sitenize o günden itibaren giriyorum ancak şu ana kadar hiçbir açıklamaya rastlamadım. Diğer haber ajanslarından farkınız güncel haberlerin dışında, ajansınızca böyle ciddi bir çalışmanın yapılmasıydı. 25 Hazirandan itibaren ajansınızın suskunluğunun nedenini öğrenmek istiyorum. Gazetecilik cesaret işidir cesur yüreğiniz varsa haberi böyle yarım bırakmamalısınız. Bu haberin sonuna kadar takipçisi olunması dileklerimi sunarım.

 5. #8

  Trakyalı 28.06.2010 17:32:55

  Belediyelerde bu işler belki hepsinde var ama bu kadarı da fazla... Bari kılıfına uydursanız da vatandaş farketmese, ama bu da size az geliyor galiba!... Yetimin ahı tutarsa haksız kazançlarınız fazlasıyla sizden çıkar, haberiniz ola...

 6. #7

  Kapaklılı 28.06.2010 17:22:09

  Çok yazık!.. Rahmetli Ecevit yaşayıp bunları görseydi eminim bir kez daha ölürdü!.. Bu tür olaylar hiçbir partiye ve hiçbir vatan evladına yakışmıyor ama ne yazık ki oluyor, belki olmaya da devam edecek ama bari biraz insaf...

 7. #6

  Mustafa 59 28.06.2010 11:38:32

  Kapaklıda DSP li olarak bu gelişmeleri endişe ile izlemekteyim. İlk önce iftira, dedikodu, yalan, olduğunu düşündüğüm bu saldırıların, kendimde tanık olduğum şeylerle kafamda birleştirdiğimde maalesef bir çoğunun gerçek olabileceğini düşünmeye başladım. Rahmetli Bülent Ecevit’in mezarında kemikleri sızlıyor. Ayhan ARSLAN o koltukta oturmamalı o koltuğa layık değil duyduklarımız gördüklerimiz bizi hayretlere düşürüyor. Ben şunu net bir şekilde söyleyebilirim bu mecliste Bülent Ecevit’in çizgisinde olan meclis üyeleri var neden onlardan biri seçilmiyor. bu meclis hem kendini hem Kapaklıyı yeterince rezil etti Türkiye’ye hem Kapaklılı olarak Hem DSP li olarak kahroluyorum. Genel merkez neden bu işe el atmaz anlamıyorum.

 8. #5

  Devrim Öztunç 26.06.2010 20:34:46

  Sayın Nalçı ile İrfan Mandalı arasında ki savaşın sebebi yanlızca para dır.Bu para olayının veya paylaşım olayının ne olduğunu bir kaç kişinin dışında kimse bilememektedir.Zaman içerisinde 13 ay sonra çıkacak olan Mandalı,Nalçı savaşında bunun nedenını resmi bir şekilde anlayacağız.13 ay neden mi? Hemen cevabını vereyım Mandalı 13 ay sonra Nalçının vekilliğinin düşeceğini bilmekte ve tüm hazırlıklarını ona göre yapmaktadır

 9. #4

  Devrim Öztunç 25.06.2010 21:11:27

  Sayın NALÇIya bir kaç sorum olacak.İrfan Mandalı yolsuzluk yapmıştır eve bence de yaomıştır ve cezasını çekmelidir.Oraya kadar okey 1.Nalçı villa arazilerini ,bugunku değeri 4 trilyon eden satın aldığı zaman 2.5 trilyon eden yeri nasıl 305 milyara ,birde Kapaklı Belediyesi meclisi kararı ile satın almıştır. 2.O villa araz,lerini nasıl villa arasizi kapsamından çıkarıp konut alanına çevirmiş ve finans bank2a satmıştır

 10. #3

  gönül erturan 22.06.2010 20:01:07

  sevgili gülin gülşah aldoğan böyle önemli bı haberi usta gazetecilik kımlıgınızle bızlere aktardıgınz için sızlerı gonulden tebrık edıyorum...boyle cıddı konuları su yuzune cıkarmak her gazetecının yapabılecegı bı durum degıl..ayrıca basarınız için tebrık edıyorum...ve basarılarınızın devamını dılıyorum...sayın kemalettın nalcı yada gercekten yurekten tesekkurlerımızı sunuyoruz...

 11. #2

  yavuz 21.06.2010 18:40:12

  Kapaklı belediyesinin yapmış olduğu bütün ihaleler 4734 sayılı kamu ihale kanununa uygun olarak ihale edilmiştir.
  Kemalettin Nalcının dediği gibi askı yöntemi diye bişey yoktur yalandan konuyu saptırıyor.
  Sn Mesaj Sahibi ve aynı şekilde mesaj gönderenler:
  İşte Kapaklı’nın Doğrudan ve askı yöntemiyle ihaleler bilançosu
  Bu bilgi Tekirdağ Valiliğinin resmi belgesinde yer alıyor.
  Tekirdağ Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün resmi açıklamalarına göre;
  2005 yılında 429 adet, 2006 yılında 425 adet,
  2007 yılında 528 adet, 2008 yılında 489 adet,
  2009 yılında 262 adet doğrudan temin ihaleleri yapılmış.
  2005 yılında 17 adet, 2006 yılında 23 adet,
  2007 yılında 32 adet, 2008 yılında 35 adet,
  2009 yılında 11 adet gazete ilansız askı yöntemi ile ihale gerçekleştirilmiş.
  Sizin yanlış bildiğinizi görmeniz için, resmi belgeyi de habere ekliyorum.
  Yalanlarla gerçekler örtülemez.
  İfadeniz bize hakarettir. Bunun için yayınlıyor ve cevap veriyoruz.
  Nalcı, Mandalı, Aslan veya diğerleri hepsi bu vatanın evlatları ve bizimle yakınlık farkı yoktur.
  Biz işimizi yapıyoruz ve haber yayınlıyoruz
  Kaynağı ve belgesi olmayan hiçbir bilgiye yer vermeyiz biz.

 12. #1

  Bozkurt059 19.06.2010 23:12:57

  Haberde emeği geçen herkesin ellerine sağlık!.. Kapaklıda iyi şeyler olmuyor, Kapaklı yönetilmiyor, Kapaklıda geçen dönemden beri paylaşım devam ediyor, üstelik nalıncı keserini de çoktan aşmış durumda... Bari biraz da hizmet edin!.. Paylaşım kavgaları da artık su yüzüne çıktı, artık biraz da utanın lütfen... Tüyü bitmedik yetim hakkı nedir bilirmisiniz?

 
Yorum Yaz
Mesajınız

Çok Okunan Haberler

 1. Bursada Soba Faciası
 2. Çevrecilerden Göcek İhalesine Tepki
 3. KPSS Savcısını Tehditte Gelişme
 4. Engelli Sporculara Şengünden Moral
 5. DBPden Gözaltı Protestosu
 6. Cengiz Alp Halk TVde Gündemi Değerlendirecek
 7. Galatasarayın Yıldız İsmi İstanbulda
 8. Ulu Şehre Hayran Kaldı
 9. Her 10 Kişinden 9unda Bu Hastalık Var
 10. Uluslararası İki Kalp Kongresi İstanbulda Başladı
 11. Davutoğlu Melih Gökçeke Yüklendi
 12. Vücudunuzdaki Fazla Yağlarınızı Yakıyor
 13. Türklerde İcat Çok, İcraat Yok
 14. Köşker En Sıradışı Programına Konuk Oldu
 15. AKPyi Karıştıracak Açıklamalar
 16. Akbatı Bahara Çok Renkli Giriyor
 17. G.Saray Sahasında Direnemedi
 18. Saraylılar Kaybedecek, Halkımız Kazanacak
 19. Sarıyer Belediyesi’nde Özel Güvenlik Skandalı
 20. Tacizle Suçlanan Öğretmen Görevden Alındı
 1. Gençlerin Yeni Fenomeni Çetin Kızılkaya
 2. Sİ-SERden Sosyal Sorumluluk
 3. Astoriada Eğlenceye Hazır Olun!
 4. Selçuk Hiçsönmez: Örgütümün Emrindeyim
 5. Dr. Cengiz Alp: Kendimi İlk Üçte Görüyorum
 6. Kadına Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı Yapıldı
 7. F.Bahçeden Farklı Galibiyet
 8. Yasa Dışı Bahis Operasyonunda 10 Gözaltı
 9. CHPli Vekil Kürsüye Kelle İle Çıktı
 10. Adımlar Dergisine Bombalı Saldırı
 11. Devlet Bahçeli: Maskeler Düşüyor
 12. Gökhan Tepe Yine Bostancıyı Coşturdu!
 13. Otomobil Ağaca Çarptı
 14. Emekli İkramiyesinin Kaynağını Açıkladı
 15. Kar Film Festivalinde Ödüller Sahibini Buldu
 16. Sabancıdan Çalışanlarına Rekor Prim
 17. Büyük Çöküş Başladı
 18. Kılıçdaroğlu: Yapmazsam Siyaseti Bırakırım
 19. Kamyon Restorana Daldı
 20. Ömür Gediki Korkutan İstek
 1. Şah-Mat 2 Operasyonunda 11 Tutuklama
 2. Bakkal’dan Fenerbahçe’ye Ağır Fatura!
 3. Dr. Cengiz Alpe, Beşiktaş, Şişli İlçesinde Yoğun İlgi
 4. Beşiktaş:5 - Kayseri Erciyesspor: 1
 5. Otomobil Köpek Yüzünden Takla Attı
 6. İşimde Özgür Olmalıyım
 7. Kartal: Böyle Bir Yenilgi Beklemiyordum
 8. Ankarada Polis Müdalesi: 13 Gözaltı
 9. İstanbulda Yarın Elektrik Kesilecek!
 10. Gençlerin Yeni Fenomeni Çetin Kızılkaya
 11. G.Antepli Chicodan İlginç Rekor!
 12. 8 Yaşındaki Çocuğa Bekaret Testi!
 13. Arap Birliğinden Kınama!
 14. İnoksan Başarılı Bayilerini Ödüllendirdi
 15. CHPden Hakan Fidana İptal Davası
 16. Aynı Hastane Aynı Rögar Çukuru, İkinci Cenin
 17. Karasu Belediyesinden Olağanüstü Toplantı
 18. Hamzaoğlu: Oturup Ağlayacak Değiliz
 19. Davutoğlu: Aramızda Görüş Ayrılığı Yok
 20. Diyanetten İslam Yasası İçin B Planı

Milli piyango çekilişinde sizce hile var mı?

Sonuçlar»