Anasayfa | Güncel

Dereceye Giren Pehlivanlara Özel Kispet

Dereceye Giren Pehlivanlara Özel Kispet

Dereceye Giren Pehlivanlara Özel Kispet

Türkiye'nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, Haziran ayında söz verdiği gibi tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde dereceye giren 55 pehlivana kispetlerini dağıttı.

  DİĞER HABERLER
Etiketler :

Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk’in de katılımı ile gerçekleşen törende kispetler sahiplerini buldu.

Bu yıl 653.’sü düzenlenen büyük bir coşku ve rekabete sahne olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 14 kategoride dereceye giren güreşçiler, Türkiye Finans tarafından ödüllendirildi. 20 - 22 Haziran 2014 tarihleri arasında güreşlerde dereceye girecek pehlivanlara kispet hediye edeceğini duyuran Türkiye Finans, 25 Ekim 2014, Cumartesi günü İstanbul Wyndham Grand Levent Hotel’de düzenlenen törenle pehlivanlara kispetlerini dağıttı. Pehlivanların bedenlerine göre tasarlanan ve baş harflerinin yer aldığı kispetler sahiplerine teslim edildi.

Törende konuşan Derya Gürerk; “Geçmişi asırlara dayanan ata sporu yağlı güreşleri kurumsal olarak destekleyen ilk ve tek finans kuruluşu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Haziran ayında Edirne’de düzenlediğimiz basın buluşmasında verdiğimiz sözü tutarak başarılı pehlivanlarımıza kispetlerini teslim ettik” dedi. Olimpiyatlardan sonra dünyanın en uzun geçmişe sahip spor etkinliklerinden biri olan ata sporumuz tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin coşkusuna bu yıl da destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Gürerk, “Gelecek yıl düzenlenecek 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni de destekleyerek önemli bir kültür mirasını sahiplenmeyi ve bu ata sporumuzun nesilden nesile taşınmasında öncülük etmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

UNESCO Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası listesine alınan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne destek vererek Türkiye Finans, yüzyıllardır pehlivanların yazdığı destanların gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol üstleniyor. Türkiye Finans festival boyunca Türkiye’nin her bölgesinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler için bankacılık hizmeti sunuyor, dev ekranlarla şehrin önemli meydanlarından güreşlerin festival alanı dışında da izlenmesine olanak sağlanıyor.

Henüz Yorum Yapılmamış.

 
Yorum Yaz
Mesajınız

Çok Okunan Haberler

 1. Abdullah Gülün Baba Hassasiyeti
 2. Ali Tezel Engelli Haklarını Anlattı
 3. 84 Köpek Araçta Boğuldu
 4. Davutoğlundan Çiftçiye Müjde
 5. Brendan Rodgerstan Kadro İtirafı!
 6. Kaplan: Türk Ordusu YPG İle Birlikte Çalıştı
 7. Sakik AK Partiye Üye Oldu
 8. İstanbulda 4 ilçede Elektrik Kesintisi
 9. Polis Alımında Üst Yaş Sınırı 30a Çıkarıldı
 10. Davutoğlundan Flaş Açıklama
 11. Can Dündar İfade Vermek İçin Adliyede
 12. Maden Ocağında Göçük: 4 ölü
 13. Gazi Mahallesinde Çatışma
 14. Korkunç Bir Kadın Cinayeti de Denizliden!
 15. Erkekler Hasta Olmaktan Korkuyor
 16. Babayiğit Diyarı Uluşehir
 17. Türk Bayrağını Yazdı, Yılın Yazarı Oldu
 18. Villa Yapılacak Alandan Tarih Fışkırdı
 19. Ağır Silahlar Cephe Hattından Çekilecek
 20. Olay Yerinden İlk Görüntü!

Milli piyango çekilişinde sizce hile var mı?

Sonuçlar»

© 2012 TNA