Henkel Keşif Dünyası Bursa Bilim Şenliği’nde!

Henkel Keşif Dünyası Bursa Bilim Şenliği'nde!

Henkel Keşif Dünyası, Bursa Bilim Şenliği'ne geliyor, çocuklar hem eğleniyor hem bilime adım atıyor…

05 Mayıs 2017 - 10:42 - Güncelleme: 05 Mayıs 2017 - 19:58

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirdiği “Keşif Dünyası” adlı bilim atölyesi, 4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Bursa Bilim Şenliği’nde.

Henkel’in Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde gerçekleştirdiği Keşif Dünyası projesi, çocuklara bilimin kapılarını açıyor. Çocuklar, bu sayede minik araştırmacılar olarak bilimin sırlarına yol alıyor ve ilk deneylerini gerçekleştiriyor. Çocuklar, Keşif Dünyası’ndaki bilim atölyelerinde yapıştırma, yıkama, temizleme, kozmetik ve sürdürülebilirlik dahil olmak üzere çeşitli konularda bilimsel deneylere katılıyor. Deneylerde araştırmalarını da su, limon, yumurta kabuğu gibi malzemeler üzerinde yapıyor. Keşif Dünyası’nda, yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çocuklara özellikle doğa sevgisi ve sürdürülebilirlik bilinci kazandırmaya da büyük önem veriliyor.

Henkel Keşif Dünyası, içlerindeki dâhiyi keşfetmek, eğlenirken yeni bir şeyler öğrenmek isteyen tüm çocukları Bursa Bilim Şenliği’ne bekliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gökyüzüne Petrol Fışkırdı! 
Gökyüzüne Petrol Fışkırdı! 
Erdoğan'ın Ömer Halisdemir çıkışına Muharrem İnce'den Cevap
Erdoğan'ın Ömer Halisdemir çıkışına Muharrem İnce'den Cevap