Reklam
Bugun...
Reklam


İnsa Lisesi'nde 19 Mayıs Coşkusu
Türk Milletinin vatanı ve değerleri için emperyalistlere karşı verdiği onur mücadelesinin adı olan 19 Mayısın 93. Yıl dönümü her türlü yasaklara rağmen kutlandı.

İnsa Lisesi'nde 19 Mayıs Coşkusu
+ -

 Atatürk’ün Türk Gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs’ı okul bahçesinde kutlayan Avcılar Sabancı 50.yıl Lisesi öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi. İstiklal Marşı ve Saygı duruşuyla başlayan törende öğrenciler Atatürk’ün Genliğine hitabesi hep birlikte okuyarak Ata’ya bağlılıklarını bir kez daha haykırarak bildirdiler.

 
Okul Müdürü Ali Haydar Takmaz öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özünü ve geçmişine sahip çıkan, bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar sonsuza dek yaşama hakkına sahip olabileceğini belirterek, “Bu bilinçle bağımsızlık ateşini 19 Mayıs 1919 da tüm halkını arkasına alarak bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği mücadele kongreleri ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan tüm halkıyla birlikte sürdürmüş ve bu zorlu mücadeleden zaferle çıktından sonra vatanımızın gelişip yükselmesine medeni dünyada yerini alması için siz gençlere olan sonsuz güven sebebiyle bu günü siz gençlerimize armağan ve emanet etmiştir” dedi.
 
Müdür bey’in konuşması öğrenciler tarafından büyük coşku ile alkışlandı. Daha sonra Öğretmenler 19 Mayıs’ın önemini vurgulayan konuşma yaptı. Sabancı 50. Yıl Lisesi öğrencilerinin şiirler ve konuşmalarla 19 Mayıs’ın sönmeyen bir ateş olduğunu anlatarak kutladılar. Öğrenciler daha sonra okul öğrencilerin söylediği Rock tarzı müzik şöleni ile Gençlik bayramını kutlamanın tadını çıkardı.

YORUMLAR

Ertuğrul BÜYÜKTUĞRUL
01-12-2016 16:47:00

Adam gibi adam dı

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI