İrem Tok’un Eserleri Book Worlds Sergisinde

İrem Tok'un Eserleri Book Worlds Sergisinde

İrem Tok’un eserleri Museum Sinclair-Haus’un Book Worlds sergisinde

07 Ekim 2017 - 21:44 - Güncelleme: 08 Ekim 2017 - 02:50

İrem Tok’un iki eseriyle yer aldığı "Buchwelten/Book Worlds" sergisi Museum-Sinclair-Haus, Almanya’da izleyiciyle buluştu. Museum Sinclair Haus Frankfurt’un ev sahipliğindeki sergi, kitap ve tipografi ile çalışan çağdaş sanatçıların eserlerine odaklanıyor. 

Geçici sergileri, koleksiyonu ve etkinlikleriyle çağdaş sanat ve doğaya odaklanan Museum Sinclair-Haus, sergi kapsamında kitap ve doğa üzerine çalışan sanatçıları ağırlıyor.

Kitapların her seferinde okuyucularına sonsuz yenidünyalar açması gibi, oyma kitaplar ve kitap sayfalarından üretilmiş işler doğa manzaralarına dönüşerek izleyiciyle buluşuyor.

Anish Kapoor, Anselm Kiefer, Alicja Kwade, Guy Laramée, Su Blackwell, Hubertus Gojowczyk, Katie Paterson gibi isimlerin yer aldığı sergiye, Türkiye’den davet edilen tek sanatçı İrem Tok oldu.

Masal ve hikayelerin heykellere dönüştüğü, derin denizlere ve ormanlara duyulan hayranlığın camdan kitaplarla görselleştiği sergi, kitapların dünyasına başka yönlerden bakmayı öneriyor. 

Museum Sinclair-Haus, farklı jenerasyonlardan sanatçıların ifade biçimlerine kapı açan evrensel bir kütüphaneye dönüşüyor.

Book Worlds sergisi 4 Şubat 2018 tarihine kadar açık kalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Başkan Geylan'dan, Bakan Selçuk'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Genel Başkan Geylan'dan, Bakan Selçuk'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitleri Anma Töreninde!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitleri Anma Töreninde!