Kadın Meclisinden İtfaiyeye Ziyaret

Kadın Meclisinden İtfaiyeye Ziyaret

Kadın meclisi üyeleri her hafta yaptıkları kapasite geliştirme programı kapsamında bu hafta Yalova itfaiyesini ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

04 Ekim 2017 - 03:14 - Güncelleme: 04 Ekim 2017 - 03:28

Kadın meclisi üyeleri her hafta yaptıkları kapasite geliştirme programı kapsamında bu hafta Yalova itfaiyesini ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Yaz tatilinin ardından haftalık toplantılarına başlayan Yalova Kadın Meclisi bu yılki ilk kapasite geliştirme toplantısını itfaiye ile yaptı…

Geçtiğimiz haftanın itfaiye haftası olması nedeniyle, itfaiye müdürlüğünü ziyaret ettiklerini ifade eden Yalova Kadın Meclisi başkanı Nurten Anıl ve üyeleri, itfaiye müdürü Murat Sevinç ve çalışma arkadaşlarını ziyaret ederek İtfaiye haftalarını kutladı, itfaiye çalışmaları ve ekipmanları konusunda bilgi aldı.

Yalova İtfaiye Müdürü Murat Sevinç ve mesai arkadaşları tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılandıklarını ifade eden Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, Yalova’nın İtfaiye hizmetleri açısından güvende olduğunu söyledi.

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl ve üyelerine Yalova itfaiyesini anlatan Yalova İtfaiye Müdürü Murat Sevinç 24 saat hizmete hazır beklediklerine dikkat çekerek şu cümlelere yer verdi:

“2016'dan bu yana dokuz olan araç sayısını tamamen hibe olarak onüçe çıkarttık. İtfaiye erlerimiz 63 kişiden oluşuyor. Üç mesai, yirmi dört saat her an göreve hazır bir şekilde işlerinin başındalar. 

Kendi kendini döndürerek yardım sever katkı ve bağışları ile belediyemize ek bir masraf çıkarmadan hizmet veriyoruz.

Belediye başkanı Vefa Salman’ın oldukça önemli destekleri üzerimizde… İtfaiye donanımımız oldukça iyi standartlarda… Gerekli hallerde diğer illere de destek  oluyoruz.”

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine bir sürpriz yapan Yalova İtfaiye Müdürü Murat Sevinç ekibiyle birlikte bir tatbikat gerçekleştirdi. Hemen araçlar ile yola çıkan erler en fazla 7 dakika içerisinde olay yerine ulaşabildiğini tatbikatla göstermiş oldu…

Yalova Kadın Meclisi başkanı Nurten Anıl, Yalova'da trafikte olan araç sayısında ki artışa rağmen oldukça iyi  bir zaman içerisinde olay yerinde olan, canını ortaya koyan itfaiye erlerine ve Yalova İtfaiye Müdürü Murat Sevinç’e çiçek takdim ederek teşekkür etti… 

Bu arada sadece bir kadın itfaiye erinin olduğunu öğrenen Yalova Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl,  “çok üzüldüm…  Daha çok kadın itfaiye eri olmalıydı… Arkadaşımızı cesaretinden dolayı gönülden kutluyorum. Ayrıca edindiğimiz bilgiye göre kendi kendini döndürerek yardım sever katkı ve bağışları ile belediyemize ek bir masraf çıkarmayan İtfaiyemizi ayrıca tebrik ederim.” Dedi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın Polatlı İlçesinde Fabrikada Patlama!
Ankara'nın Polatlı İlçesinde Fabrikada Patlama!
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun Koltuğu Sallanıyor!
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun Koltuğu Sallanıyor!