Star TV'nin Duymayan Kalmasın programında hadiseye şok bir itham gündeme geldi. 
6 yıl boyunca Hadise'nin yakın korumalığını yapan M.E.Y'in eşi, ünlü şarkıcıya 50 bin TL'lik tazminat davası açacaklarını söyledi. Koruma görevlisi M.E.Y'nin 6 yıl sigortasız çalıştırıldığı iddia edildi... 

Dava açmadan önce Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'e ulaştığını belirten korumanın eşi Gülşah Hanım, "Borçlarımızdan dolayı eşim cezaevine girme tehlikesiyle karşı karşıya, eşimin size emeği olan 50 bin TL size dokunmaz ama bizim hayatımızı kurtararır" dediğini belirtti. 

Ancak Açıkgöz'ün bu sözlere karşılık, "Sizin derdiniz fırsatçılık. Bizim kimseye borcumuz yok" yanıtını verdiğini kaydetti.

Hadise'nin sigortasız çalıştırdığı iddia edilen koruması M.E.Y'nin eşi Gülşah Yıldırım, konuk olduğu Duymayan Kalmasın programında şunları söyledi:

"Hadise'den alacağımız var. Eşim hiçbir açıklama yapılmadan işten çıkarıldı. Tazminat talep ettik, bunun üzerine fırsatçılıkla suçlandık. Ablası Hülya Açıkgöz'e "mağduruz" dedim. Mesaj attım,  beni engelledi. Eşim onları aile olarak gördü. 1 yıl bekledik, sonra dava açtık. Her şey, ben ve Hülya Açıkgöz'ün arasında geçti. Hadise Hanım'ın, Hülya Hanım'dan çok farklı değer yargıları var. Hadise Hanım ablası gibi değil. Ablası onu aşağıya çekiyor. Kariyeriyle oynuyor. Derya Açıkgöz ise (kardeşi) pırlantı gibi bir insan, naif. Hadise Hanım vicdanlı, ablası gibi olamaz."