MHP’nin Kurmay İsimlerinden ’HAYIR’ Çağrısı

MHP’nin Kurmay İsimlerinden 'HAYIR' Çağrısı

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve MHP İzmir eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, referandumla ilgili konuştu, İzmir'de HAYIR mitingi yapacaklarını duyurdu.

16 Mart 2017 - 04:43 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 14:15

“Türk Milliyetçileri HAYIR diyor” platformunun İzmir’de "HAYIR" mitingi yapacağı açıklandı. 

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve MHP İzmir eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, 26 Mart’taki mitinge siyasi parti gözetmeksizin tüm yurttaşları davet etti.

İzmir’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek referandumla ilgili görüş ve düşüncelerini aktaran MHPli Müsavat Dervişoğlu, miting çalışmalarının "Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu" adıyla yürütüldüğünü belirterek, 26 Mart pazar günü saat 16:00’da İzmir, Gündoğdu Meydanı’nda dev bir miting yapılacağını söyledi. 

ÜLKENİN DEVASA SORUNLARI VAR

Ülkenin devasa problemlerle boğuştuğunu ifade eden Müsavat Dervişoğlu, "Evet, bölünmüş yollarımız, mükemmel stadyumlarımız, adliye saraylarımız, modern hastanelerimiz, hızlı trenlerimiz, kıtaları birbirine bağlayan köprü ve tüp geçitlerimiz, büyük havaalanı projelerimiz var ama sıkıntıların da inkar edilecek bir yanı yoktur. İşsizlik, terör, yoksulluk, yolsuzluk, savaş ve bölünme tehdidi, adaletsizlik, dış politikadaki açmazlar, toplumsal şiddet, kutuplaşmalar, ekonomideki dalgalanmalar velhasıl yaşadığımız bütün sorunlar, demokratik parlamenter sistemden değil, on beş yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarın yanlış politikalarından ve uygulamalarından kaynaklanmaktadır” dedi.

Başkanlık sistemini eleştiren Dervişoğlu, “Dünya tarihinde darbelerin sistem değişikliğine vesile olduğunu gösteren birçok örnek mevcuttur. Ancak bir darbe teşebbüsünün sistem değişikliğine dayanak olarak gösterilmesinin Türkiye’den başka bir örneği yoktur. Demokratik parlamenter sistemden vazgeçilerek, partili cumhurbaşkanlığına ve tek adamlığa geçiş vatandaşlarımızın hangi derdini çözecek, neye çare olacaktır?” diye konuştu.

Referandum için 'HAYIR' çağrısı yapan Müsavat Dervişoğlu, İzmirlileri 26 Mart saat 16.00'da Meral Akşener’in “Demokrasilerde Milli İradenin Önemi” konulu Gündoğdu buluşmasına davet etti.

Müsavat Dervişoğlu'nun basın toplantısı sırasında 3 kez elektrikler kesildi. Dervişoğlu bu durumu esprili bir dille eleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye Genelinde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Türkiye Genelinde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
2017 - 2018 Şampiyonu Galatasaray
2017 - 2018 Şampiyonu Galatasaray