Muhsin Yazıcoğlu’nun Ölümü

Muhsin Yazıcoğlu'nun Ölümü

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin dosyanın akamete uğramasına asla müsaade etmeyeceklerini belirtti.

24 Mayıs 2014 - 01:59

Karabulut, yaptığı yazılı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma sürecinde 5 yıldır konuya ilişkin şüphelerin giderilmesini tüm yetkililerden istediklerini ifade etti.Bu yapılmadığı takdirde, "Muhsin Yazıcıoğlu bir suikasta maruz kalmıştır" iddialarının çok güçlü bir hale geleceğini öne süren Karabulut, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının ardından Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin soruşturma dosyasının Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiğini anımsattı. Özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasıyla milletin bu dosyanın da kapatılacağı inancına kapıldığını savunan Karabulut, şunları kaydetti:

"Şimdi ise 132 klasörden oluşan ve henüz Kahramanmaraş'a gönderilen dosyanın el çabukluğuyla ulu orta bir şekilde incelendiği şüphesini taşımaktayız. Şimdi gelinen noktada yetkili, etkili mercilere ve ilgili kişilere çağrıda bulunuyoruz; Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının akamete uğramasına asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuki yollardan olayın aydınlatılması için geçen 5 yıl zaman zarfında sabırla, suhuletle, tüm vicdani ve tarihi tecrübelerimizle bekledik. Müslüman Türk milleti, 'Muhsin Yazıcoğlu öldürüldü' algısını hala yaşamakta iken Malatya'dan kısa bir süre önce Kahramanmaraş'a sevk edilen bu dosyanın fiilen 'akamete' uğratılmasına müsaade etmeyeceğimiz, bunu kabul edemeyeceğimiz ve gereğinin tarafımızdan yapılacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması