|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

NIELSEN’de Kadın Çalışanlar Şanslı…

NIELSEN'de Kadın Çalışanlar Şanslı…

Nielsen, çalışanlarını merkeze alan “Kendin Ol, Fark Yarat, Bizimle Geliş” felsefesi ile çeşitliliği ve kapsayıcılığı şirketin DNA’sına işlemek için çalışıyor.

25 Şubat 2018 - 14:23 - Güncelleme: 01 Mart 2018 - 04:48

Araştırmalar, tüm gelişmelere rağmen kadınların iş hayatında temsil, eşitlik ve kariyer açısından erkeklerden çok geride olduğunu gösteriyor.

Birçok kurumsal firma da bu durumu eşitlemek için önemli çalışmalar yapıyor. Bu kuruluşların başında ise dünyanın önde gelen Araştırma Şirketi Nielsen geliyor. Nielsen, çalışanlarını merkeze alan “Kendin Ol, Fark Yarat, Bizimle Geliş” felsefesi ile çeşitliliği ve kapsayıcılığı şirketin DNA’sına işlemek için çalışıyor. Bu çalışmaların sonuçlarından biri ise WIN (Woman in Nielsen) oluşumu şeklinde karşımıza çıkıyor.

Nielsen’in Amerika dışında ilk olarak 2013 yılında ülkemizde başlattığı WIN çalışan kaynak grubu; çalışan kadınların gelişimini, iş gücünde kalmasını ve liderliğini destekleme hedefiyle çalışmalar yapıyor.

Ebeveynlik Paketi ile annelere ve anne adaylarına büyük kolaylık…

Nielsen’in hayata geçirdiği “Ebeveynlik Paketi” bebeği olan ya da anne adayı konumundaki çalışanlara çok özel ayrıcalıklar tanıyor. Bunların arasında hamile çalışanlara özel park yeri sağlanması, taşıma zorluğu yaşanmaması için hamilelikleri süresince ikinci bir bilgisayar verilmesi, ofiste “Mom Rocks” isimli, sadece emziren annelerin kullanımı için ayrılmış, hijyenik bir oda düzenlenmesi ve süt izninin 2 hafta daha uzatılması gibi uygulamalar bulunuyor. Aynı şekilde esnek çalışma yeri ve saati uygulaması da anne ve babalar tarafından çocukları ile ilgili doktor, okul, özel gün vb. durumlarda kullanılabilir hale getirilmiş durumda. Nielsen’in “Ebeveynlik Paketi” sadece annelere değil babalara da kolaylık getiriyor. Resmi olarak 5 gün olan babalık izni de Nielsen çalışanları için 10 gün şeklinde uygulanıyor. Nielsen’in ülkemizde hayata geçirdiği “Ebeveynlik Paketi” WIN Avrupa ekibi tarafından en iyi örnek olarak seçilirken, ilgili maddelerin diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanabilmesi için Türkiye liderliğinde bir proje başlatılmış bulunuyor. Global WIN ekibi tarafından bu projenin tüm dünyadaki Nielsen ofisleri için uygulanmasına karar verilmesi de projenin önemini ortaya koyuyor.

Nielsen, “Ebeveynlik Paketi”nin yanı sıra WIN oluşumu kapsamında birçok farklı uygulamaya da imza atıyor. 

LEAD Network Üyeliği…

Avrupa’da perakende ve tüketici malları sektörlerindeki çalışan kadın liderlerin desteklenmesi, sayılarının artırılması ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan LEAD Network’ün hem Avrupa genelinde hem de Türkiye şubesinin kurumsal üyesi olan Nielsen, WIN ekibi ile birlikte bu alanda ortak çalışmalar yürütüyor.

WIN EU Mentorluk Programı ile kadınlara destek…

Geçtiğimiz yıl Nielsen tarafından hayata geçirilen WIN Avrupa Mentorluk Programı, bu yıl da devam edecek. Katılım için tek koşulun WIN üyeliği olduğu program kapsamında, ilk olarak mentee ve mentorluk için başvurular toplanıyor. Devamında mentorluk sitesi üzerinde oluşturulan profil aracılığıyla sistem tarafından en uygun eşleşmeler gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl eşlemeler sonucunda, 16 kadın Nielsen çalışanına yurt içi ve yurt dışından mentor atandı.. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel etkinlikler…

Nielsen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında da çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl “Be Bold for Change” temalı etkinlikte; sayılarla dünyada, Türkiye’de ve Nielsen’da çalışan kadın raporunu hazırlayan WIN ekibi, WIN Avrupa Mentorluk Programı’nın lansmanını gerçekleştirerek, mentorluk ve menteelik eğitimi verdi. Ayrıca “Nielsen Cares Türkiye” ekibi ile birlikte kadına yönelik şiddet ile ilgili grup çalışması gerçekleştirdi.

Turkish Women’s International Network’le ortak çalışmalar…

Uluslararası kadın ağı Turkish Women’s International Network’e üye olan WIN ekibi üyeleri,  bu oluşumun etkinliklerini takip ederek aktif bir şekilde eğitimlerine, network etkinliklerine ve konuşmalarına katılıyor. 2018’de TurkishWIN ile mentörlük, CampusWIN Akademisi gibi birçok alanda birlikte çalışmalar yapılması planlanıyor.

Lider kadınlar için Kadın Liderlik Platformu…

Kadın istihdamı ve liderliğini artırmak için çalışan kurumsal liderlerin, fikir ve deneyim paylaşıp düzenli olarak bir araya gelmelerini amaçlayan Kadın Liderlik Platformu’na katılan Nielsen, bu konuda da aktif çalışmalar yürütüyor.

NIELSEN HAKKINDA :
Nielsen Holdings plc (NYSE: NLSN) tüketicilerin İzledikleri ve Satın Aldıklarıyla ilgili kapsamlı bir anlayış sunan global bir performans yönetimi şirketidir. Nielsen’in Watch segmenti medya ve reklam müşterilerine içeriğin - video, ses ve metin - tüketildiği tüm cihazlardan edinilen Toplam İzleyici ölçümleri hizmeti sağlar. Buy segmenti ise paketli tüketim malları üreticileri ve perakendecilere perakende performans ölçümüyle ilgili endüstrinin tek global bakış açısını sunar. Nielsen Watch ve Buy segmentleri ile diğer veri kaynaklarından edindiği bilgiyi entegre ederek müşterilerine hem dünya sınıfında ölçümler hem de performanslarını geliştirecek mantıksal analizler sağlar. Bir S&P 500 firması olan Nielsen dünya nüfusunun %90’ını kapsayan 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için 'www.nielsen.com' adresini ziyaret edin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınıfında Tek Caravelle Highline 4Motion Satışa Sunuldu
Sınıfında Tek Caravelle Highline 4Motion Satışa Sunuldu
Yeni Audi A6 2.0 Litre TDI Motoruyla
Yeni Audi A6 2.0 Litre TDI Motoruyla