Bugun...
Reklam


RUDAW TV'de Türk Topraklarını 'Kürdistan' İlan Ettiler!
Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen televizyon kanalı Rudraw, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusunu KÜRDİSTAN İlan etti... Yayınlanan meteoroloji haritasından Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin 'Kürdistan' sınırları içinde yer alıyor.

RUDAW TV'de Türk Topraklarını 'Kürdistan' İlan Ettiler!
+ -

Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen televizyon kanalı Rudraw, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusunu KÜRDİSTAN İlan etti...

Kürdistan'ın devlet televizyonu olan RUDAW hava durumunda Türkiye'nin topaklarını kendi toprakları gibi gösterdi.
Barzani'nin parti heyetini Türkiye'ye kadar gönderip halktan "EVET" oyu istemesinin ardından, Türk topraklarını kendi şehirleri gibi gösterdiler!

Türk topraklarını kendi şehirleri gibi gösterdiler!

Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen televizyon kanalı Rudraw'da hava durumunun gösterildiği haritada Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinden bazı illeri kendi toprakları gibi gösterdiler... 

Yayınlanan meteoroloji haritasında Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin' ve çevre illerini 'Kürdistan' sınırları içinde gösterip hava durumları sunuldu

IKBY Başkanı Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında hava durumunda yansıtılan haritada Türkiye'de bulunan şehirler Kürdistan'a bağlı gibi gösteriliyor. 

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw televizyon kanalı hava durumu sunarken ekrana yansıtıığı haritada Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinden bazı illerinin kapsadığı bölgeyi 'Kürdistan' olarak veriyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını ve Doğu Anadolu bölgesinin tamamına yakınını 'Kürdistan' haritasının içine sokan kanal sosyal medyada tepki çekti. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI