|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

SGK’daki Yasal Değişiklikler ve Emeklilik Haklarımız

SGK’daki Yasal Değişiklikler ve Emeklilik Haklarımız

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisinin bu haftaki söyleşi konusu, “Emeklilik ve Sosyal Güvenceler Hakkında Bilgilendirme” oldu.

14 Şubat 2018 - 00:23

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi, “Kapasite Geliştirme Programı” çerçevesinde, her hafta belirlediği bir konu kapsamında, konunun uzmanı olan kişiler ile söyleşiler yapmaya devam ediyor.

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin bu haftaki söyleşi konusu, “Emeklilik ve Sosyal Güvenceler Hakkında Bilgilendirme” oldu.

“Kapasite Geliştirme Programı” çerçevesinde, yapılan söyleşilerin bu hafta ki içeriğinde, “sosyal güvenlik kurumu hakkında genel bilgilendirilme, emeklilik hakları ve yasal varislerin faydalanabilecekleri durumlar” konuşuldu.

Yalova SGK Emeklilik işleri servis şefi Canan Bulut Gün ve Yalova SGK Genel sağlık sigortası servis şefi Gülsüm Yetkiner ile yapılan söyleşide; Genel Sağlık Sigortası Kapsamı, Emeklilik Uygulamaları, Prim Ve Gün Sayısı, Sigortalılık, İş Kazası Ve Meslek Hastalığında Sağlanan Haklar, Emeklilik Yaşı, Malulen Emeklilik, Analık Hakları Konuları konuşuldu…  Soru cevap şeklinde yapılan söyleşiye ilgi çok yoğundu.

‘Kapasite Geliştirme Programı’nı oldukça önemsediğini ve çeşitli konularda bilgiler edinmenin mutlaka yararlı olacağını ifade eden, Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, “Herkesin Emeklilik ve Sosyal Güvenceler Hakkında bir şeyler öğrenme ihtiyacı var…  Bizim söyleşimizde konuşulan bilgiler kendimize veya bir yakınımıza fayda sağlayabilecektir… Söyleşilerimizi, insanımıza yararlı konularda yapıyoruz…” Dedi…

Önümüzdeki haftalarda, ‘Genel Sağlık’ konusuna ayrıntılı şekilde değinilecek bir söyleşi yapılacağını belirten Anıl, “toplantımız herkese açıktır. Bilgi edinmek isteyenleri, Salı günleri saat 13-30’da Halil İnancık Kültür Merkezine bekliyoruz…” Diyerek toplantılara davet etti...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anne Adayının Tansiyonu Düzenli Olarak Ölçülmeli
Anne Adayının Tansiyonu Düzenli Olarak Ölçülmeli
Gergedan Virüsü Diye Bir Şey Yok!
Gergedan Virüsü Diye Bir Şey Yok!