Türkiye’nin lider fuar şirketi TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. tarafından 14-17 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece-İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, en güncel spor trendlerini eğlenceli etkinlikler, söyleşiler ve bilgilendirme toplantıları sayesinde İstanbullularla buluşturacak. Fuar katılımcıları; Zumba Party’den Free Style-Futbol’a, Turgay Biçer’le “Başarı Psikoloji” söyleşisinden Nasuh Mahruki ile Kampçılık Eğitimi’ne kadar pek çok etkinliği yerinde takip etme fırsatı bulacak. Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda ayrıca federasyonlar ile spor kulüpleri çeşitli aktiviteler düzenlerken bilardo dünya şampiyonu Semih Saygıner de bir bilardo gösterisi gerçekleştirecek. Spor endüstrisinin büyümesini sağlamak misyonu ile düzenlenen Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’na 10 günden az bir süre kala spor tutkunlarının heyecanı, artarak devam ediyor.14-17 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece-İstanbul’da düzenlenecek olan fuarda spor, egzersiz ve sağlıklı yaşam tutkunları, birbirinden eğlenceli etkinliklere katılma imkanından yararlanacak.Dans ve spor aynı sahnede olacakSpor ve Aktif Yaşam Fuarı, ilk günden itibaren katılımcıların hem spor yapmalarını hem de dans etmelerini sağlayacak. Zumba Party, Zumba Mega Master Class, Zumba Turkish Delight, Aero Dance, Latin Aerobik ve Step gibi etkinlikler sırasında sporseverler dans ve müziğin sporla buluşmasını takip edebilecek, dilerlerse kendileri de bu gösterilerin bir parçası olacaklar.“Kilo vermede doğru bilinen yanlışlar”Dört gün sürecek Spor ve Aktif Yaşam Fuarı boyunca katılımcıları bilgilendirici etkinlikler de bekliyor olacak.Ayşegül Gezikol ve Egzersiz Danışmanlar Platformu’nun (EGDAP) gerçekleştireceği Kilo Vermede Doğru Bilinen Yanlışlar, 21. Yüzyıl Core Training, Ölçüm mü? Gözlem mi, Me Map – Yeni Nesil Fitness Yazılımı gibi etkinliklerde Fitness branşının tüm detayları katılımcılarla paylaşılacak.Yazar, Eğitmen ve Mentor Prof. Dr. Turgay Biçer’in eğitmenliğini yapacağı “Başarı Psikolojisi” etkinliğinde ise sporcuların elde ettikleri başarıların ardından psikolojik olarak kendilerini nasıl yönetmeleri gerektiği spor tutkunları ile paylaşılacak.Eğitim, Yönetim ve Gelişim Koçu Cengiz Üzün de "Balsamikli Çileğin Gerginliği - Stres ve Nefes” ve "Atın Üzerinizdeki Şu Tutkalı – Özgüven” başlıklı eğitimleriyle katılımcıların bakış açılarını değiştirecek.Madalya kazanan atletlerimiz fuara katılacakSpor coğrafyasını genişleten ve sporcu mantalitesine destek veren Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda, uluslararası yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil ederek madalya kazanan milli atletlerimiz de fuarda spor tutkunları ile buluşacak ve deneyimlerini ziyaretçilere aktaracak.Free-Style Futbol’da eğlenceli dakikalarSpor ve Aktif Yaşam Fuarı’nın birinci sahnesinde düzenlenecek olan showtime etkinlikleri ise spor eğlencesini bambaşka bir boyuta taşıyacak.Free-Style Futbol Gösterisi’nde futbolun en özel hareketleri sahnede olurken izleyiciler diğer showtime etkinliklerinde ise fitness ve tekvando gibi branşların en görkemli anlarını yakından deneyimleyecek. “Sınırları Zorluyoruz” mottosuyla gerçekleştirilecek olan fuarın son gününde dünya şampiyonu Milli bilardocu Semih Saygıner de bilardo severlerle buluşacak.Spor ve Yaşam Fuarı’nın en önemli destekçi kurumlarından Vücut Geliştirme Federasyonu fuar kapsamında “Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri”ni gerçekleştirirken aynı zamanda düzenleyeceği eğitimlerle de bu spora gönül veren katılımcıları bilgilendirecek.Vücut Geliştirme Federasyonu, 14-17 Eylül tarihleri arasında Dünya’da ve Türkiye’de Fitness ve Gelişim Süreci, Beden Formu ve Sosyal Statü İlişkisi, Türkiye’de Fitness Merkezlerinin İnsan Sağlığına ve Sosyal Yaşama Katkısı gibi başlıklarda eğitimler düzenleyecek.Kızılay, spor tutkunlarının kan bağışlarını kabul edecekSpor ve Aktif Yaşam Fuarı, sivil toplum kuruluşları stantlarıyla da fark yaratacak. Kızılay, fuar boyunca açık olacak standında, spor tutkunlarının her gruptan kan bağışını kabul ederek kan ihtiyacı olan kişilere yardımcı olmalarını sağlayacak.AKUT’tan Spor ve Aktif Yaşam Fuarı’na özel etkinliklerSpor ve Aktif Yaşam Fuarı’nda Arama Kurtarma Derneği AKUT’un da çok etkinlikleri İstanbulluları bekliyor olacak. Oryantiring Nedir, AKUT ile Afet Bilinçlendirme, Kışın Dağız Yazın Deniz ile Doğada Liderlik Okulu ve Kampçılık Söyleşisi gibi etkinlikler, tüm katılımcılara açık olacak.Ayrıca AKUT Spor Kulübü de atletizm, bisiklet, dağcılık, kar sporları, motor sporları, geleneksel Türk okçuluğu, yelken, su sporları, triatlon, satranç ve oryantring gibi 11 branş hakkında kendi standında ziyaretçilere bilgi verecek.Spor ve Aktif Yaşam Fuarı, 14-15-16 Eylül 2017 tarihlerinde 10.00-20.00, 17 Eylül 2017 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.Spor, egzersiz ve sağlıklı yaşama önem verenler, fuarın tüm detaylarına sürekli güncellenen ‘www.sporveaktifyasamfuari.com’ adresi üzerinden ulaşabilecek.GÜN GÜN PROGRAM ŞÖYLE:14 Eylül Perşembe Main Stage11:00-11:30 Jumping FitnessFirma: JumpingFitnessTurkeyEğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğluEfe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar11:30-11:50 Tour de France Free Motion byİntersporFirma: İnter SporEğitmen: MS. Mustafa SAVAŞAN12:00-12:30 CombatEğitmen: Orçun CİNPİR12:30-12:50 Tour de France Free Motion byİntersporFirma: İnter SporEğitmen: MS. Mustafa SAVAŞAN13:00-13:30 Bodyweight TrainingFirma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)Eğitmen: Serkan YİMSEL14:00-14:30 Zumba®PartyEğitmen: Didem Zeybek ve Zj Team15:00-15:30 Functional ChoreoEğitmen: Çetin ATAMAN15:30-15:50 Matrix Cardio ChallengeFirma: Ender SporEğitmen: KennethMose ve Team Matrix16:00-16:30 Functional StepEğitmen: Çetin ATAMAN17:00-17:30 Step by StepEğitmen: Orçun CİNPİR18:00-18:30 Zumba® - TurkishDelightEğitmen: Didem ZEYBEKStage 1211:30-12:00 BosuFirma: Fin SporEğitmen: Murat BİÇER12:30-13.00 GymstickFirma: Fin SporEğitmen: Jesus Manuel Ilvarez13:30-14.00 Dünya'da ve Türkiye'de Fitness ve Gelişim SüreciFirma: Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi FederasyonuEğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU14:30-15:00 Animal Flow®Eğitmenin Adı: Mine MELEK&Can TUNCER15:05-15:25 Me Map - Yeni Nesil Fitness Yazılımı Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP) Eğitmen: Tansun Mehmet15:30-16:00 PliometrikFirma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)Eğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU16:30-17:00 Nasuh Mahruki Yeryüzü Güncesi Fotoğraf Gösterisi ve SöyleşisiEğitmen: Nasuh Mahruki17:30-18:00 Başarı PsikolojisiFirma: Egzersiz ve Spor Psikoloji DerneğiEğitmen: Turgay BİÇER18:30-19:00 Tek kullanımlık havlu ve hijyenik ıslak bezin özellikleri ve faydaları ile ilgili söyleşiFirma: HaypakEğitmen: Hayati BAHARModeratör: Mustafa SAVAŞAN 15 Eylül, Cuma Main Stage11:00-11:30 Jumping FitnessFirma: JumpingFitnessTurkeyEğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğlu - Efe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar11:30-11:50 Tour de France Free Motion byİntersporFirma: İnter SporEğitmen: MS. Mustafa SAVAŞAN12:00-12:30 Functional StepEğitmen: Çetin ATAMAN12:30-12:50 Tour de France Free Motion byİntersporFirma: İnter SporEğitmen: MS. Mustafa SAVAŞAN13:00-13:30 Army BootcampFirma: Tadı FitEğitmen: Emre YILMAZSOY14:00-14:30 Zumba®PartyEğitmen: Didem Zeybek ve Zj Team14:30-14:50 Jumping Fitness/ Showtime15:00-15:30 Aero DanceEğitmen: Ertuğrul TEKELİ- Orçun CİNPİR15:30-15:50 Matrix Cardio ChallengeFirma: Ender SporEğitmen: KennethMose ve Team Matrix16:00-16:30 BOSUFirma: Fin SporEğitmen: Murat BİÇER17:00-17:30 RhythmEğitmen: Orçun CİNPİR- Duygu ÇOLAK18:00-18:30 Zumba® - Turkish DelightEğitmen: Didem ZEYBEKStage 1210:30-11:00 Stott PilatesFirma: Fin SporEğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi11:30-12:00 "Balsamikli Çileğin Gerginliği" Stres ve NefesEğitmen: Cengiz ÜZÜN12:30-13:00 GymstickFirma: Fin SporEğitmen: Jesus Manuel Ilvarez13:30-14:00 Beden Formu ve Sosyal Statü İlişkisiFirma: Türkiye Vücut Geliştirme FederasyonuEğitmen: Orhan TEZİŞÇİ14:30-15:00 Stott PilatesFirma: Fin SporEğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi15:05-15:25 Akıllı Fitness Tesisleri Firma: Senkron Yazılım Hizmetleri A.Ş. Eğitmen: Erdal ÖZKAN15:30-16:00 "21.Yüzyıl Core Training"Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)Eğitmen: Serkan YİMSEL16:30-17:00 Animal Flow®Eğitmenin Adı: Mine MELEK&Can TUNCER17:30-18:00 EMS Nedir? Fonksiyonel Antrenmanlardan Farkı Nedir?Firma: Miha Body TecEğitmen: Soner CALAYOĞLU18:30-19:00 Kışın Dağız, Yazın DenizFirma: AKUT Spor Kulübü- Kar Sporları BranşıEğitmen: Burak ÜSTAY16 Eylül, Cumartesi Main Stage11:00-11:30 Latin Aero
Eğitmen: Orçun CİNPİR-Ertuğrul TEKELİ-Noyan DÜLEK11:30-12:00 Matrix Cardio Challenge
Firma: Ender Spor
Eğitmen: KennethMose ve Team Matrix12:00-12:30 Zumba®
Eğitmen: Didem Zeybek- Ecem Özcan ve Zj Team12:30-12:50 Free Style Futbol Gösterisi-Showtime13:00-13:30 Jumping Fitness
Firma: JumpingFitnessTurkey
Eğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğlu - Efe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar13:30-13:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime14:00-14:30 Hiit
Eğitmen: Orçun CİNPİR 14:30-14:50 Jumping Fitness-Showtime15:00-15:30 Step
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Jesus Manuel Ilvarez16:00-19:00 Zumba® Mega Masterclass
Eğitmen: Didem Zeybek, Ecem Özcan, Orit Habip, Bengü Tekin, Gülcan Başkurt, Nadya Otag, Gülen SezmişStage 1210:30-11:00 Stott Pilates
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi11:30-12:00 Zihinsel Dayanıklılık
Firma: Egezersiz ve Spor Psikoloji Derneği
Eğitmen: Veysel KÜÇÜK12:30-13:00 Fonksiyonel Kuvvet Uygulamaları
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU13:30-14:00 Türkiye'de Fitness Merkezleri'nin İnsan Sağlığı'na ve Sosyal Yaşama Katkısı
Firma: Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu
Eğitmen: Kenan TOPUZ14:30-15:00 Stott Pilates
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi15:05-15:25 Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanım Eğitimi
Firma: Türk Kızılayı Avrupa Bölge Kan Merkezi
Eğitmen: Fatih İLHAN15:30-16:00 Doğru Bilinen Fitness Yanlışları
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Serkan YİMSEL16:30-17:00 "Atın Üzerinizdeki Şu Tutkalı" Özgüven
Eğitmen: Cengiz ÜZÜN17:30-18:00 EMS Nedir? Fonksiyonel Antrenmanlardan Farkı Nedir?
Firma: Miha Body Tec
Eğitmen: Soner CALAYOĞLU18:30-19:00 Balanced Body Barre®
Eğitmen : Doğa ALTINTAÇ17 Eylül, Pazar Main Stage11:00-11:30 Jumping Fitness
Firma: JumpingFitnessTurkey
Eğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğlu - Efe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar11:30-11:50 Matrix Cardio Challenge
Firma: Ender Spor
Eğitmen: KennethMose ve Team Matrix12:00-12:30 Zumba® TurkishDelight
Eğitmen: DidemZeybek- Ecem Özcan ve ZJ Team12:30-12:50 Tekvando Spor Kulubü-Showtime13:00-13:30 Army Bootcamp
Firma: Tadı Fit
Eğitmen: Emre YILMAZSOY13:30-13:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime14:00-14:30 Latin Aerobik
Eğitmen: Orçun CİNPİR- Duygu ÇOLAK-Noyan DÜLEK14:30-14:50 Jumping Fitness-Showtime15:00-15:30 Step
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Jesus Manuel Ilvarez15:30-15:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime16:00-16:30 Hiit
Eğitmen: Orçun CİNPİR-Duygu ÇOLAK16:30-16:50 Tekvando Spor Kulübü- Showtime17:00-17:30 Zumba® Party
Eğitmen: Didem ZEYBEKStage 1210:30-11:00 Animal Flow®
Eğitmenin Adı: Mine MELEK&Can TUNCER11:30-12:00 Koşu etkinliği / Polar Nabız
Firma:Fin Spor
Eğitmen: Can Üstündağ12:30-13:00 Doğada Liderlik Okulu Kampçılık Eğitimi ve Söyleşisi
Firma: Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu
Eğitmen: Serhat AKBEL13:30-14:00 Sağlık Kulübü Üyelerinden Geri Bildirim İstemek için Dört Yöntem
Firma: Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu
Eğitmen: Adnan KABASAKAL14:30-14:50 Bosu /SKLZ/ Egzersiz Tekerliği
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Can Üstündağ15:05-15:25 Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanım Eğitimi
Firma: Türk Kızılayı Avrupa Bölge Kan Merkezi
Eğitmen: Fatih İLHAN15:30-16:00 Ölçüm mü? Gözlem mi?
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU16:30-17:00 Oryantiring nedir? Bu Sporun Günlük Hayatta ve Arama Kurtarmadaki Önemi
Firma: AKUT Spor Kulübü - Oryantiring Branşı
Eğitmen: Mustafa AYGÜN17:30-18:00 AKUT ile Afet Bilinçlendirme
Firma: AKUT Vakfı
Eğitmen: Nasuh MAHRUKİ
Eğitmen: Orçun CİNPİR-Ertuğrul TEKELİ-Noyan DÜLEK11:30-12:00 Matrix Cardio Challenge
Firma: Ender Spor
Eğitmen: KennethMose ve Team Matrix12:00-12:30 Zumba®
Eğitmen: Didem Zeybek- Ecem Özcan ve Zj Team12:30-12:50 Free Style Futbol Gösterisi-Showtime13:00-13:30 Jumping Fitness
Firma: JumpingFitnessTurkey
Eğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğlu - Efe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar13:30-13:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime14:00-14:30 Hiit
Eğitmen: Orçun CİNPİR 14:30-14:50 Jumping Fitness-Showtime15:00-15:30 Step
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Jesus Manuel Ilvarez16:00-19:00 Zumba® Mega Masterclass
Eğitmen: Didem Zeybek, Ecem Özcan, Orit Habip, Bengü Tekin, Gülcan Başkurt, Nadya Otag, Gülen SezmişStage 1210:30-11:00 Stott Pilates
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi11:30-12:00 Zihinsel Dayanıklılık
Firma: Egezersiz ve Spor Psikoloji Derneği
Eğitmen: Veysel KÜÇÜK12:30-13:00 Fonksiyonel Kuvvet Uygulamaları
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU13:30-14:00 Türkiye'de Fitness Merkezleri'nin İnsan Sağlığı'na ve Sosyal Yaşama Katkısı
Firma: Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu
Eğitmen: Kenan TOPUZ14:30-15:00 Stott Pilates
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Canan TEKİNEL ve Ekibi15:05-15:25 Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanım Eğitimi
Firma: Türk Kızılayı Avrupa Bölge Kan Merkezi
Eğitmen: Fatih İLHAN15:30-16:00 Doğru Bilinen Fitness Yanlışları
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Serkan YİMSEL16:30-17:00 "Atın Üzerinizdeki Şu Tutkalı" Özgüven
Eğitmen: Cengiz ÜZÜN17:30-18:00 EMS Nedir? Fonksiyonel Antrenmanlardan Farkı Nedir?
Firma: Miha Body Tec
Eğitmen: Soner CALAYOĞLU18:30-19:00 Balanced Body Barre®
Eğitmen : Doğa ALTINTAÇ17 Eylül, Pazar Main Stage11:00-11:30 Jumping Fitness
Firma: JumpingFitnessTurkey
Eğitmen: Berhan Çetinkaya - Müge Kısaalioğlu- İrinachernovaGençeroğlu - Efe Çelebi - Şenol Yakupoglu- Emine Yıkar11:30-11:50 Matrix Cardio Challenge
Firma: Ender Spor
Eğitmen: KennethMose ve Team Matrix12:00-12:30 Zumba® TurkishDelight
Eğitmen: DidemZeybek- Ecem Özcan ve ZJ Team12:30-12:50 Tekvando Spor Kulubü-Showtime13:00-13:30 Army Bootcamp
Firma: Tadı Fit
Eğitmen: Emre YILMAZSOY13:30-13:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime14:00-14:30 Latin Aerobik
Eğitmen: Orçun CİNPİR- Duygu ÇOLAK-Noyan DÜLEK14:30-14:50 Jumping Fitness-Showtime15:00-15:30 Step
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Jesus Manuel Ilvarez15:30-15:50 FreeStyle Futbol Gösterisi-Showtime16:00-16:30 Hiit
Eğitmen: Orçun CİNPİR-Duygu ÇOLAK16:30-16:50 Tekvando Spor Kulübü- Showtime17:00-17:30 Zumba® Party
Eğitmen: Didem ZEYBEKStage 1210:30-11:00 Animal Flow®
Eğitmenin Adı: Mine MELEK&Can TUNCER11:30-12:00 Koşu etkinliği / Polar Nabız
Firma:Fin Spor
Eğitmen: Can Üstündağ12:30-13:00 Doğada Liderlik Okulu Kampçılık Eğitimi ve Söyleşisi
Firma: Nasuh Mahruki Doğada Liderlik Okulu
Eğitmen: Serhat AKBEL13:30-14:00 Sağlık Kulübü Üyelerinden Geri Bildirim İstemek için Dört Yöntem
Firma: Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu
Eğitmen: Adnan KABASAKAL14:30-14:50 Bosu /SKLZ/ Egzersiz Tekerliği
Firma: Fin Spor
Eğitmen: Can Üstündağ15:05-15:25 Gönüllü Kan Bağışçısı Kazanım Eğitimi
Firma: Türk Kızılayı Avrupa Bölge Kan Merkezi
Eğitmen: Fatih İLHAN15:30-16:00 Ölçüm mü? Gözlem mi?
Firma: Ayşegül GEZİKOL ve Egzersiz Danışmanlar Platformu(EGDAP)
Eğitmen: Emrah SİRKECİOĞLU16:30-17:00 Oryantiring nedir? Bu Sporun Günlük Hayatta ve Arama Kurtarmadaki Önemi
Firma: AKUT Spor Kulübü - Oryantiring Branşı
Eğitmen: Mustafa AYGÜN17:30-18:00 AKUT ile Afet Bilinçlendirme
Firma: AKUT Vakfı
Eğitmen: Nasuh MAHRUKİ