Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na FETÖ soruşturması

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na FETÖ soruşturması

Somali Havalimanı’nın işletmeciliğini yapan Ticaret Odası Başkanı’na yurt dışı yasağı getirildi pasaportuna el konuldu...

25 Eylül 2016 - 14:07 - Güncelleme: 25 Eylül 2016 - 17:39

ABDÜLHAMİT ALBEZ / ÇERKEZKÖY
- TÜRKİYE HABER AJANSI - 
ÖZEL HABER: 

Somali’de Havalimanı Terminali işletmeciliği yapan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva’ya FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) soruşturması başlatıldı.

Bu kapsamda, Kozuva’nın hissesi olan tüm şirketlerine tedbir koyulurken, pasaportu da iptal edilerek, yurt dışı yasağı getirildi.

ŞİRKETLERİNE TEDBİR YURT DIŞI YASAĞI GETİRİLDİ

FETÖ’nün finansmanına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında son olarak Tekirdağ Çerkezköy’de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva’ya soruşturma açıldı.

Bölgenin önde gelen işadamlarından Süleyman Kozuva Somali’de havalimanı işletmeciliği de yapıyor. İnşaat ve tekstil alanın da faaliyetleri bulunan Kozuva’nın hissesi bulunan tüm şirketlerine tedbir getirilirken, sık sık yurt dışına çıkan Oda Başkanı’nın pasaportuna el konularak, yurt dışı yasağı getirildi.

15 Temmuz’da kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında yurt genelinde birçok ünlü işadamına yönelik soruşturma başlatılıp, şirketlerine kayyum atanmıştı. 

SOMALİ’DE HAVALİMANI İŞLETİYOR

Yurt dışı yasağı getirilen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva’nın sahibi olduğu Kozuva Şirketler Grubu halihazırda Somali’de Mogadişu Havalimanı Terminal Hizmet binasının işletmeciliğini de yapıyor.
Bu kapsamda sık sık yurt dışına çıkan Oda Başkanı Kozuva’nın pasaportuna da el koyulduğu belirtildi.

Kozuva Şirketler Grubunu yapımını da üstlendiği Mogadişu Havalimanı Terminal Hizmet Binası'nın 2015 yılında yapılan açılış törenine Türkiye’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katılmıştı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çerkezköy Esnaf
    11 ay önce

    Hepsi yalan haber cumhurbaşkanımız bu haberden sonra kendi ağzıyla Kozuva'ya teşekkür etti. Süleyman beyin facebook hesabına göz atarsanız yurt dışına gittiğini de görebilirsiniz. Milletin kafasını karıştırmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Başkan Geylan'dan, Bakan Selçuk'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Genel Başkan Geylan'dan, Bakan Selçuk'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitleri Anma Töreninde!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitleri Anma Töreninde!