|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

Zeynep Göktaş, ’Aile Toplumun Özüdür’

Zeynep Göktaş, 'Aile Toplumun Özüdür'

Birçok sorunun temelinde aile içi iletişim eksikliğinin bulunduğunu ifade eden Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Genel Başkanı Zeynep Göktaş, “sağlıklı bir toplumun var olması için, aile bütünlüğünün korunması gerekir” dedi.

07 Aralık 2015 - 05:21 - Güncelleme: 07 Aralık 2015 - 05:48

Merkezi Ankara’da olan Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği İstanbul şubesinin kurulması için istişare toplantısı düzenlendi.

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Genel Başkanı Zeynep Göktaş'ın katılımıyla, İstanbul Şube Başkanı Leyla Yılmaz ve İstanbul Engelli ve Sokak Çocukları Koruma Rehabilitasyon Kurucu Dernek Başkanı Sema Turhan’ın organize ettiği istişare toplantısında derneğin İstanbul Şube Kuruluşu için start verildi.

Programda açılış konuşması yapan Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Genel Başkanı Zeynep Göktaş “Aile Toplumun Özüdür” diyerek aile içi iletişim ve toplumsal sorunlar üzerine yoğunlaştıklarını söyledi.

“BİRÇOK SORUNUN TEMELİNDE DE AİLE İÇİ İLETİŞİM EKSİKLİĞİ VARDIR”

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Genel Başkanı Zeynep Göktaş  “Şahsım, yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerim adına sizleri saygı ile selamlıyorum. Derneğimizin Ankara dışındaki ikinci toplantısını İstanbul İl Temsilcimiz Leyla Yılmaz Hanımefendi’nin organize etmesinden ve bizleri sizlerle buluşturmasından dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum. Derneğimiz, Aile İçi İletişim ve Toplumsal sorunlar konusunda cemiyeti aydınlatmak, rehber olmak ve bu konularda ulusal duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, seminerler, kurslar, konferanslar, bilimsel toplantılar, sergiler ve geziler düzenlemek, sivil toplum faaliyetlerinin güçlendirilmesini sağlamak, kurum ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulmuştur. Hepimizin bildiği gibi günümüzde aile içi iletişim çok önemli olduğu halde yeterince üzerinde durulmayan bir konudur. Bir düşünür diyor ki aile toplumun özüdür. Onu tahribe yönelen her şey, toplumun tahribine yönelmiş demektir. Evet, birçok sorunun temelinde de aile içi iletişim eksikliği vardır” diye konuştu.

AİLE TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği  İstanbul Şube Başkanı Leyla Yılmaz'da ailenin toplumun temel taşı olduğunu söyledi.

Aile bireyleri arasında dayanışma, işbirliği ve fedakârlıkların toplumun diğer alanlarına yansıyacağına dikkat çeken İstanbul Şube Başkanı Leyla Yılmaz, "Kısacası aile milletin temelidir. Derneğimiz, Aile İçi İletişim ve Toplumsal sorunlar konusunda toplumu aydınlatmak, rehber olmak ve bu konularda ulusal duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, seminerler, kurslar, konferanslar, bilimsel toplantılar, sergiler ve geziler düzenlemek, sivil toplum faaliyetlerinin güçlendirilmesini sağlamak, kurum ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulmuştur. 
Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği olarak sizlerin de varlığıyla damla damla derya olacağımızı düşünüyorum." sözlerine yer verdi.

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Genel Başkanı Zeynep Göktaş'ın toplantıda yaptığı konuşmanın tamamı şöyle:

“Değerli misafirlerimiz,

Şahsım, yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerim adına sizleri saygı ile selamlıyorum. Derneğimizin Ankara dışındaki ikinci toplantısını İstanbul İl Temsilcimiz Leyla Yılmaz Hanımefendi’nin organize etmesinden ve bizleri sizlerle buluşturmasından dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.

Merkezi Ankara'da bulunan Derneğimiz Ankara İl Dernekler Müdürlüğüne kayıtlıdır.

Bilindiği üzere; sağlıklı bir toplumun oluşması öncelikle aile içi iletişimimizin uyumlu bir şekilde yürütülmesine bağlıdır. Bizlerde Derneğimizi gerek Aile İçi İletişim ve Gerekse Toplumsal Sorunlar Konularında faydalı ve yararlı çalışmalarda bulunmak, projeler üretmek amacı ile kurmuş bulunmaktayız.

Sağlıklı bir toplumun oluşması öncelikle aile içi iletişimimizin uyumlu bir şekilde yürütülmesine bağlıdır.

 Derneğimiz, Aile içi iletişim ve Toplumsal sorunlar konusunda yardımcı olmak, topluma moral vermek ve onların çalışma güçlerini kazanmalarında yardımcı olmak, halkı aydınlatmak,  bilgilendirmek, psikolojik destek sağlamak, rehber olmak ve bu konularda ulusal duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, amacıyla kurulmuştur.

Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları, Biçimleri ve Projelerimiz.

1- Aile milletin temelidir. Sağlıklı bir toplumun var olması için, aile bütünlüğünün korunması ve desteklenmesi gereken bir yapıdır. Aile içinde ve dışında kadına  şiddet - istismar, aile içi depresyon, aile içindeki tartışmalar, anne ve/veya babanın birinde psikolojik bir sorunun varlığı ve kendi içlerindeki yaşadıkları sorunlar, anne-baba ile çocuk arasındaki iletişimsizlik ve duygusal ihmal, ergenlik döneminde sorunlar, ergenlik döneminde duygular, ihtiyaçlar ve davranışlar ile  çocuklarımızın okuldaki eğitimi konularında çözüm üretmek,

2- Gençler, kadınlar, engelliler ve çocukların sağlık sorunları ile ilgilenmek,  Deli dana, domuz gribi, kuş gribi, HİV ve AİDS gibi bulaşıcı, salgın ve tehlikeli hastalıklarla mücadelede de uluslararası işbirliği yapmak. Kitle sporu uygulamalarını teşvik etmek için sportif alanda çalışmalar yapmak.

3- Toplumdaki bireyler arasında işsizlik şiddet, suç, intihar, uyuşturucu bağımlılığı gibi sosyal sorunlarla ilgili çalışma, çözüm ve proje üretme ve mücadele konularında işbirliği yapmak.

4- Doğal çevrenin korunması, endüstriyel atıklar, tarımda kullanılan zehirler, ilaçlar, gübreler, genetiği ile oynanmış ürünler, erozyon, iklim değişikliği, ormanların tahribi, toprağın aşırı kullanımı ve yanlış sulama yöntemleri ile mücadele, erozyon kontrolü, çölleşme hakkında bilinçlenme, küresel ısınma ve sera gazı emisyonlarının azaltılması ile ilgili çalışmalar yapmak.

5- Trafik sorunu, Çarpık kentleşme, madde bağımlılığı ile mücadele edilmesine ilişkin çalışmalar yürütmek, Aile içinde madde bağımlılığı ile mücadele edilmesine ilişkin çalışmalar yürütmek,

6-Cinsel istismar, tecavüz, töre cinayetleri, kadına ve çocuklara taciz ve şiddet, kadın ve erkek ve çocuk sığınma evleri, çocuk ıslah ve bakım evleri, kreş, şefkat evleri konularında gerekli tedbirlerin alınması için girişimlerde bulunmak,

7- Kayıp yakınlarına yardım ve destek, kadın ve gençlere ve işsizlere istihdam yaratmak, iş kurmaları için kaynak temini sağlanılması için çalışmalar yapılması. Koruyucu aile ve evlat edinme hizmetleri konularında çalışmalar yapılması.

Değerli misafirlerimiz;

Konuşmama son vermeden önce sizlere müsaadenizle kısaca Derneğimiz hakkında da bilgi sunmak istiyorum.

Derneğimiz çok yeni olmasına rağmen; İstanbul, Gaziantep, Iğdır, Denizli, Bursa, Sinop, Aksaray, Bolu, Antalya, Tekirdağ, Batman, Konya, Mardin, Manisa Soma, Tokat Erbağ, Ankara Çubuk, Ankara Sincan' da ve yurtdışında da Melburn - Avustralya da Temsilciliklerimiz mevcuttur.

Halkımızın medeni ve çağdaş bir yaşama kavuşturulması, eğitimli, kültürlü insanlarımızın yetiştirilmesi ve ülkemize kazandırılması, aile birliğinin korunması ayrıca toplumsal sorunlarımıza çözüm yolları bulunması ve projeler üretilebilmesi için sizlerin destek ve katkılarına ihtiyacımız bulunmaktadır.

Bizlerle işbirliği yapacağınızı ve destekleyeceğinizi ümit ediyor, bizlere bu imkanı tanıdığınız için hepinize ayrı ayrı saygılarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ozden
    1 yıl önce
    Hayırlı olsun istanbul şubesi topluma faydalı olur bu derneğimiz için tüm yurttaşlar destek vermelidir..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti