Sağlık personeline ek ödeme ALDATMACA mı ?

CHP Manisa eski milletvekili olan Dr.Tur Yıldız Biçer, sağlık personeline ödeneceği açıklanan ‘’Ek ödeme " hakkında sosyal medya hesabından paylaşım da bulundu.


Sağlık personeline ek ödeme ALDATMACA mı ?

CHP Manisa eski milletvekili olan Dr.Tur Yıldız Biçer, sağlık personeline ödeneceği açıklanan  ‘’Ek ödeme " hakkında, "  Ek ödeme; döner sermaye gelirinden elde edilen pay demek, yani sabit gelire yansıyan herhangi bir artış yok.. Algı yaratmak dışında amacı olan gerçekçi çözümler bekliyoruz.." dedi 

Dr.Tur Yıldız Biçer'in sosyal medya paylaşımını okuyan sağlık çalışanları, " Sağlık personeline ek ödeme acaba ALDATMACA mı ? " sorusunu birbirlerine yönelttiler..

Dr.Tur Yıldız Biçer'in, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da şu ifadeler yer aldı : 

"Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın açıklamasında; Sağlık personelinin ‘’Ek ödemelerinin ‘’ tavan %100 olacağını açıkladı.
Ek ödeme; döner sermaye gelirinden elde edilen pay demek, yani sabit gelire yansıyan herhangi bir artış yok.
Hastanelerde şu anda rutin işlemler yapılmadığı için döner sermaye geliri yok,bazı kurumlarda da döner sermaye zaten hiç yok.
Sağlık kuruluşlarında 4D kadrosunda çalışan; hemşireler,ebeler,memurlar,tıbbi teknisyenler ve biyologların ve temizlik personelinin zaten döner sermaye alma hakkı da yok ...
Algı yaratmak dışında amacı olan gerçekçi çözümler bekliyoruz.."

 

(THA) Türkiye Haber Ajansı