Prof. Dr. Kutluk ÖZGÜVEN'in sözlerindeki çarpıtılan gerçek.

Programı Sunan Sabri BALAMAN saldırılara tepki gösterdi. Geçtiğimiz hafta Akit TV'de yayınalanan "Derin Kutu" programında Sabri Balaman'ın konuğu Prof Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, ve Lütfi Özşahin olmuştu. Prof. Dr. Özgüven'in söylemlerini çarpıtarak gündeme taşıyan fuhuş lobisine cevap, programın sunucusu Sabri Balaman'dan geldi.


Prof. Dr. Kutluk ÖZGÜVEN'in sözlerindeki çarpıtılan gerçek.

Prof. Dr. Kutluk Özgüven'in programdaki ifadeleri kesilip çarpıtılarak yeni bir algı operasyonuna sebebiyet verdi. Sosyal medya üzerinden başlatılan bir linç kampanyası daha amacına ulaştırıldı. 

Geçtiğimiz hafta Akit TV'de yayınalanan "Derin Kutu" programında Sabri Balaman'ın konuğu Prof Dr. Muttalip Kutluk Özgüven ve Lütfi Özşahin oldu. Kadın-Erkek ilişkileri ve rolleri konusunun konuşulduğu programda, Prof. Dr. Özgüven'in Erken yaşta evlilik ile sarfettiği cümleler fuhuş lobisi tarafından çarpıtıldı.

Program sunucusu Sabri BALAMAN:

"Özgüven'in "Erken yaşta evliliği ilk ben karşı çıkarım." ifadelerini keserek gündem oluşturmaya çalışan fuhuş lobisinin ipini program sunucusu Sabri Balaman kesti.

SÖYLEMLER ÇARPITILDI

Özgüven'in sözlerinin algı oluşturulmaya çalışılarak çarpıtıldığını söyleyen Balaman, "Geçtiğimiz hafta moderatörlüğümde gerçekleşen #DerinKutu programında Sn. Özgüven’in söylemleri çarpıtılarak gündeme taşındı. VİDEONUN İÇERİK BAKIMINDAN ALGISIYLA OYNANMAMIŞ HALİ EKTEDİR. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verdi.

DOĞRU BULMUYORUM

Pedofiliyi ve çocuk gelinleri normalleştirmek kapsamında algı yönetimi yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen Sabri Balaman, "Pedofiliyi ve çocuk gelinleri normalleştirmek kapsamında algı yönetimi yapılarak medyaya servis edilen bu mesele şahsım adına DOĞRU BULMADIĞIM bir durumdur. Biz algı operasyonuna ve içeriğin alt metniyle oynanmasına karşıyız." dedi.

İşte Kutluk hocanın montajlananarak algı oluşturulmaya çalışılan ve "algı operasyonu nasıl yapılır? İtibar suikasti nasıl yapılır?" sorusuna ders olarak okutulacak derecede örnek olan o konuşmasının tamamı:" (habervakti.com)

Sabri Balaman, sosyal medya üzerinden ifadelerine şöyle devam etti.

"Ülkemizde bazı Lobiler'in iradenin üstünde mevzi elde etmesi manidar. Haksız ve hukuksuz ön yargılı kişi ve kurumlar kul hakkını ihlal ederken, vicdanlar birilerinin baskısından dolayı kör ve sağır olması ne acıdır. Sn. Kutluk Özgüven Bey'i hakktan uzak ve tek yanlı linç ettiniz..."

"Acziyet içinde olan Müslümanlar bunlar kadar cesaret gösteremedi, adamlar #LGBT liye ve #İstanbulSozleşmesi ne bile sahip çıkarken; Müslümanlar doğru sözü savunmaktan aciz..."

"Hal böyle iken bizim eziklerin kafası kumda çıkmaz, Onurlu insanlar islam adına şereflenmedikçe batı gücün zirvesinde olacak. Bu bedevilikten ve İsrail Uşaklığından kendimizi arındırmamız gereklidir. "

Türkiye Haber Ajansı