Polis Kızı İstanbul Vali Yardımcısı Bozkurt'a " Hayırlı Olsun" ziyareti

Ulusal ölçekli aylık süreli yayın olan Polis Medya Gazetesi'nin Haber Merkezi Müdürü Halis Kahraman, İstanbul'a yeni tayin edilen Vali Yardımcısı polis kızı Özlem Bozkurt Gevrek'e makamında " Hayırlı olsun " ziyaretinde bulundu


Polis Kızı İstanbul Vali Yardımcısı Bozkurt'a

Ulusal ölçekli aylık süreli yayın olan Polis Medya Gazetesi'nin Haber Merkezi Müdürü Halis Kahraman, İstanbul'a yeni tayin edilen Vali Yardımcısı polis kızı Özlem Bozkurt Gevrek'e makamında " Hayırlı olsun " ziyaretinde bulundu.

1995 yılında Türkiye'nin ilk kadın kaymakamı olarak Çankırı'nın Orta ilçesine tayin edilen ve bu yıl emmuz ayında İstanbul'da göreve başlayan Özlem Bozkurt Gevrek, Kültür ve Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

İstanbul'da yaşayan emekli polis olan Gazeteci-Yazar Halis Kahraman  İstanbul'da görevli 15 Vali Yardımcısı arasında  tek kadın olan Özlem Bozkurt’a  aylık olarak yayımlanan Polis Medya Gazetesi’nin son sayısını takdim etti.

Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt, emekli emniyet mensubu olan babasının İstanbul’un Kartal ilçesinde yaşadığını beyan etti. Halis Kahraman’da kendisine ve babasına polis haberlerinden haberdar olmaları için bundan böyle düzenli olarak her ay Polis Medya Gazetesini ulaştıracağını söyledi. Babası Ekrem Bozkurt’a eşi ile birlikte sağlık ve mutluluklar dolu uzun ömürler dileklerinin iletilmesini istedi.

Halis Kahraman, kendisini makamında güler yüzüyle karşılayarak, sıcak ilgi gösteren ve ikram da bulunan Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt’a  teşekkür ederek, yeni görevinde üstün başarılar diledi.

Özlem BOZKURT GEVREK kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü 1987'de bitiren Gevrek, 1992'de Türkiye'nin ilk kadın kaymakam adayı olarak Balıkesir'e atandı.

1992-1994 arasında Balıkesir kaymakam adayı olarak görev yapan Gevrek, 1995'te Türkiye'nin ilk kadın kaymakamı olarak Çankırı'nın Orta ilçesine atandı.

Gevrek, sırasıyla 1997-1999 arasında Ağrı-Hamur, 1999-2002'de Erzurum-Ilıca, 2002-2006'de Ankara-Ayaş, 2006-2009'da Ankara-Kahramankazan İlçeleri'nde kaymakam olarak görev yaptı.

2009-2011 yılları arasında İzmir Vali Yardımcılığı yapan Gevrek 2011-2013 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Kadının Statüsü Kurucu Genel Müdürü oldu. Gevrek, daha sonra İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevine atandı.

Son Mülki İdari Amirleri kararrnamesiyle de İstanbul Vali Yardımcısı görevine tayin edildi.  

 

TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER : ** HALİS KAHRAMAN