Üç günde 31bin 302 sürücüye HIZ ihlalinden CEZA

Ülke genelinde polis ekiplerince gerçekleştirilen “Radarla Hız Denetimi“ sonuçlarına göre, 31 bin 302 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza işlemi yapıldı.


Üç günde 31bin 302 sürücüye HIZ ihlalinden CEZA

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi twetter hesabından ülke genelinde  polis ekiplerince 01-02-03 Şubat tarihlerinde “Radarla Hız Denetimi“ gerçekleştirildiğini duyurdu.

Duyuru da : " Denetimlerde  31 bin 302 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek ceza işlemi yapıldı." ifadeleri yer aldı 

Twetter paylaşımının altına vatandaşlarca yazılan bazı yorumlar şöyle sıralandı : 

Müge K.: Sadece şehirlerarası yollarda değil, şehir içine de bakın; özellikle devlet, görevli araçlar, nakliye ve diğer halk..! Halkın yaşadığı, sürekli karşıdan karşıya geçtiği yerler v.b

Gökhan : Abi ne kadar mesafeye kadar tespit yapabiliyorsunuz. Ona göre görünce hızı ayarlayalım. Yada battı balık yan gider diye basıp geçelim.

Regaip M.  : Olur. Öyle vakalar Türk polisi yakalar...

Y.Tunay : Allah bereket versin ortalama 500 tl desek 15 milyon civarı.

Bygok : Yangın tüpü denetimi de yapıyor musunuz ?

Anıl A. : Ayarsız far, güçlendirilmiş far ve sis farı kullanımını da denetlerseniz süper olacak.

Ahmet Rıfat M.: Hız limitleri günümüz araçlarına göre çok düşük. 70 - 90 km hız ile saatlerce gidebilecek insan yoktur sanırım..Kaldı ki kamyonlar bile 100-110 km hızdan aşağı hızla gitmiyorlar..Sabah erken saatlerde servisçiler hiç bir kurala uymuyor..

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN- ** TR HABER AJANSI