Başkan Güleçyüz'den Polis Haftası Kutlama Mesajı

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, kutlama mesajı yayımladı..


Başkan Güleçyüz'den Polis Haftası Kutlama Mesajı

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası  dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı..

Kutlama mesajı, Dernek Basın Sözcüsü Halis Kahraman tarafından görsel ve yazılı medya kuruluşlarına iletildi.

Başkan Güleçyüz'ün yönetim kurulu adına yayımladığı kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı: 

"Ülkemizin dört bir tarafında zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri ile çalışarak üstlendiği görevi yerine getiren, milletimizin huzur ve refahı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatı'nın  176. Kuruluş yıl dönümü ve 03-10 Nisan Polis Haftası pandemi koşullarında çeşitli etkinliklerle kısıtlı olarak kutlanmaktadır..

Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü ve en temel kurumlarından birisi olan Emniyet teşkilatı, 176 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımıza kanunlarla verilen hak ve hürriyetleriyle kamu düzenini korumak, huzur ve güvenliği sağlamak için, çağdaş teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şerefli mazisinden ve milletimizden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları her koşulda en iyi şekilde yerine getiren Türk Polis Teşkilatı 176 yıldır bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmanın da haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Halkımızın huzuru, güvenlik ve asayişin temini, kamu düzeninin sağlanması, devletimizin bütünlüğü için cefakârca hizmet veren Emniyet Teşkilatımızla gurur duymaktayız.

Bu vesileyle Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 176. Yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle, Megakent İstanbul'da ve yurdumuzun her bir köşesinde görevlerini yerine getiren Emniyet Teşkilatı'nın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr mensuplarının bu anlamlı gününü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükranla anıyor, hâlihazırda görevi başında bulunan emniyet teşkilatı mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN