"Emniyet personelinin aşılamasını bir an önce yapın..!"

CHP Niğde il Başkanı Erhan Adem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrı da bulunarak,  “Suni gündemleri bırakın emniyet personelinin aşılamasını bir an önce yapın..!” dedi.


CHP Niğde il Başkanı Erhan Adem, emniyet personelinin vatandaşla iç içe görev yaptığına, Sağlık Bakanlığı'nın öncelik sıralamasında olmasına karşın hâlâ aşılanmamasına dikkat çekerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrı da bulunarak,  “Suni gündemleri bırakın emniyet personelinin aşılamasını bir an önce yapın..! 3600 ek gösterge vermediğiniz gibi aşılamaları da yapmadınız..” dedi.

CHP Niğde İl Başkanlığı’nda açıklama yapan Adem, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun suni gündemlerle zaman kaybettiğini savundu.

Başkan Erhan Adem şunları söyledi:

"POLİS TEŞKİLATI İÇİNDE BİNE YAKIN ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ"

“Yaklaşık 350 bin emniyet personelimiz var. Maalesef bugüne kadar bir tanesi aşılanmamıştır. Polis teşkilatı içerisinde 1000’e yakın ölüm gerçekleşti. Siz önce bu işi yapmanız gerekirken maalesef polisleri ikinci sınıf vatandaş yerine koyarak aşılama yaptırmamışsınız. Bu insanlar kendi görevleri dışında ekstra görevler verilerek sokakta, vatandaşın içindedir. Hiçbir can güvnlikleri yok. Öncelikle bu sağlanmalı. Polislerin, emniyet mensubu arkadaşlarımızın aşılanması gerekirdi. Ülkeyi suni gündemlerle oyalamak yerine siz önce bu işleri yapmalısınız. Polis teşkilatındaki arkadaşları bir an önce aşılayın ve görevlerinde düzenlemeler yapın. 15 Temmuz’dan (2016) beri bu arkadaşların gecesi gündüzüne karıştı. Ek görevler verildi. 3600 ek gösterge vermediğiniz gibi aşılamaları da yapmadınız.”

 

TR HABER AJANSI