Kılıçdaroğlu : "Oy için bir insan yalan söyler mi ? "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu gün  partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, " En tepedeki “Öğretmene, polise, sağlık görevlilerine, imama 3600 ek gösterge vereceğiz” dedi, vermedi. Oy için bir insan yalan söyler mi? " ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu :

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu gün  partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, " En tepedeki “Öğretmene, polise, sağlık görevlilerine, imama 3600 ek gösterge vereceğiz” dedi, vermedi. Oy için bir insan yalan söyler mi?  Ramazan günündeyiz, herkes düşünsün. Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan bir insan yalan söyler mi? " ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu gün  partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. 

"HALKIN NABZINI TUTUYORUZ.."

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yaptığı temasları aktaran Kılıçdaroğlu, "Halkın nabzını tutuyoruz. Yan gelip yatmıyoruz. Vatandaşlarımız için çalışıyoruz, vatandaşlarımız arasında ayrım yapmıyoruz" dedi. "

Karabük'e giden arkadaşlarımız, Emekli bir polis, "Süleyman Soylu bize kahramanlarım, aslanlarım diyor. Bize 3600 ek göstergemiz verilmiyor. 1995 yılından beri gasp ediliyor. Yıllarca vatan savunmasında görevli olan polis muhtaç ediliyor." diyor. 

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü : 

"OY İÇİN YALAN SÖYLÜYOR.."

En tepedeki “Öğretmene, polise, sağlık görevlilerine, imama 3600 ek gösterge vereceğiz” dedi, vermedi. Oy için bir insan yalan söyler mi? Ramazan günündeyiz, herkes düşünsün. Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan bir insan yalan söyler mi?

Bir esnaf "Hükümet her şeyi eline yüzüne bulaştırdı. Resmi enflasyonla bizim enflasyonumuz arasında dağlar kadar fark var. Üç gün kapat, beş gün aç. Nasıl lebaleb kongre yaptılarsa bunun çözümünü bulmaları lazım" diyor. Bulamazlar kardeşim. Pandemiyi bütün Türkiye'ye yayarlar. İnsanlar ölmüş, umurlarında değildir.

Yalova'da esnaf odası başkanı açık ve net söylüyor. "Yalova'nın şimdiye tek yaşadığı en büyük felaket depremdi. Ancak esnaf o zaman bile bu derece kötü dönem yaşamamıştı" diyor.

Kars'ta market işleten bir esnafımız, "Bitmişiz, ağlayanımız yok. Olan işi A-101, Şok yapıyor. İktidar onları yükseltip bizi bitiyor" diyor. 

MHP'li bir kardeşimiz, "Salgın dönemi çok kötü yönetiliyor. Bir an önce erken seçim bekliyoruz. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz." Ayazı asla unutmayacaksınız. Sandığı korkudan getiremiyorlar. Hep birlikte bu milleti perişan edene demokrasi dersi vereceğiz." diye ifade ediyor.

"128 MİLYAR DOLAR NEREDE?"

Uzun süredir iktidara Merkez Bankası’nın kasasındaki 128 milyar doların nereye kullanıldığını soran CHP lideri, konuşmasında sorusuna cevap alamadığını tekrar etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında şöyle konuştu:

"Bu kürsüden defalarca 128 milyar dolar nerede diye sordum.
128 milyar doları hangi kurdan sattınız diye sordum.
128 milyar doları satanların kimler olduğunu, kimin imza attığını sordum.
Defalarca her yerde sordum.
Birisi "para kaybolmadı, para el değiştirdi" diyor.
Para zaten el değiştirdi. Ben sana zaten bunu soruyorum.
El değiştirdi de kime gitti bu?
Milyarları kim götürdü?
Bunu niye soruyorum?
Merkez Bankası daha önce sattığı dövizleri böyle tablolar halinde yapar kendi internet sitesinde yayımlardı. Şimdi yok.
Damat kime verdi, sen kime talimat verdin?
1 TL'den söz etmiyorum, 1 milyondan söz etmiyorum 128 milyar dolardan söz ediyorum.
Ne oldu bu para? Tık yok. Bir daha sorduk, tık yok."