Emekli Emniyet Müdürleri polise 3600 ek gösterge istedi

TEMÜD-DER İzmir Şubesi üyesi olan bir grup emekli Emniyet Müdürleri dernek lokalinde buluştu. Buluşma da polislere yıllardır söz verilen 3600 ek göstergenin verilmesi için dernek Genel Merkezi'nin yetkili merciler nezdinde girişimde bulunması için tavsiye kararı aldı.


Emekli Emniyet Müdürleri polise 3600 ek gösterge istedi

Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEMÜD-DER) üyesi olan emekli Emniyet Müdürleri dernek lokalinde bir araya gelerek birbirlerinin ramazanlarını kutlayıp hasret giderdiler.

Buluşma'da polisin durumunu, problemlerini, dertlerini, yıllara dayanan tecrübeleri ışığında tartışarak öneriler sundular. Polislere yıllardır söz verilen 3600 ek göstergenin verilmesi için dernek Genel Merkezi'nin yetkili merciler nezdinde girişimde bulunması için tavsiye kararı  almanın mutluluğunu da yaşadılar..

Emniyet teşkilatından emekli olan sadece 1'inci Sınıf Emniyet Müdürlerinin 3600 ek gösterge üzerinden maaş aldığı, diğer emekli Üniversite ve Yüksekokul mezunu 2, 3 ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürleri ile polislerin 3000 ek gösterge üzerinden maaş aldıkları ifade edildi.

Ek gösterge mağduru polislere 3600 ek göstergenin verilmesi halinde emekli maaşlarında hizmet yılına göre, 550 lira ile 1055 lira aralığında bir artış olacağı öğrenildi.

Emekli Emniyet Müdürü İlhan Sapmaz'ın sosyal medya hesabından buluşma hakkında yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı : 

"İHTİYAR DELIKANLILAR'dan dostlara MERHABALAR...

Çocuk yaşta büyük bir sevinçle bağrına daldıkları Türk Polis Teşkilatında, VATAN, MİLLET, BAYRAK, ADALET sevdasıyla ömürlerinin onlarca yıllarını harcayan ihtiyar delikanlılardan,

YAHYA SOY, TAMER KIRKLAR, İLHAN SAPMAZ, MEHMET AKSU, HALİL TATAŞ, AHMET TEKİN AKIN, Şube Başkanı ERDİNÇ SAĞDIÇ ile kardeşleri TEMÜD-DER İzmir Şubesinde buluşarak ramazanlarını kutlayıp hasret giderdiler.

Bir araya gelince durur mu bu delikanlılar. Polisin durumunu, problemlerini, dertlerini, yıllara dayanan tecrübeleri ışığında tartışarak öneriler sundular.

Anasının AK SÜTÜ gibi helâl olan ve defalarca sözü verilen 3600 ek göstergenin en kısa zamanda polise verilmesi için TEMÜD-DER Genel Merkezi'nin yetkili merciler nezdinde girişimde bulunması için tavsiye kararı almanın mutluluğunu da yaşadılar..

Emekli de olsalar yürekleri VATAN ve MİLLET sevdasıyla çarpan bu İHTİYAR DELİKANLI'lardan hepinize selamlar ve sevgiler....

Her şey gönlünüzce olsun.

Ramazanınız mutluluk ve bereketle dolsun....

Selam ve dua ile."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN