Emektar polisten meslektaşına TEŞEKKÜR

Emektar Polis Ahmet Yavuz, özel otomobiliyle Kocaeli Kandıra turnikelerinden otoyola girerken uygulama noktasında durdurulunca denetimde görevli meslektaşının kendisine gösterdiği sıcak davranıştan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek sosyal medyadan meslektaşına " Teşekkür " başlığıyla bir mesaj paylaştı..


Emektar polisten meslektaşına TEŞEKKÜR

Emektar Polis Ahmet Yavuz, özel otomobiliyle Kocaeli Kandıra turnikelerinden otoyola girerken uygulama noktasında durdurulunca denetimde görevli meslektaşının kendisine gösterdiği sıcak davranıştan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek sosyal medyadan meslektaşına  " Teşekkür " başlığıyla bir mesaj paylaştı..

Ahmet Yavuz, paylaşımında, "Malum zaman zaman emekli polislere yönelik bazı nahoş davranışlar duyuyoruz bazen de maalesef şahit oluyoruz..Bu polis kardeşimizin gösterdiği davranış aslında biz emekli polislerin beklediği sıcacık bir davranış. Tabi ki görevlerini yapacaklar. Gerektiğinde de uyaracaklar. Ama sadece biraz hoşgörü ve saygı inanın bana yeter de artar." ifadelerini kullandı.

Kocaeli Sokak Gazetesi'nin sahibi ve Başyazarı olan emekli polis memuru Ahmet Yavuz'un sosyal medyada yer alan " POLİS EMEKLİLERİ HAK ARAMA VE HABER PORTALI (PLATFORMU) " isimli polis grup sayfasında " TEŞEKKÜR" başlıklı  paylaşımında şu ifadeleri kullandı :

"TEŞEKKÜR..

Dün gece (01.05.2021) 02.00'de oğlumu İstanbul Hava Limanına götürdüm. Yola çıkmadan önce yaklaşık 7 saat uğraşmam sonucu (e devlet ne yazık ki aşırı yükten çalışmıyordu) seyahat izin belgemi almıştım. Özel aracımla Kocaeli ilinden yola çıktım. Aracımın ön camında 11 yıldır gazetecilik yaptığım için basın kartım vardı. Kocaeli Kandıra turnikelerinden otoyola girerken uygulama noktasında durduruldum. Görevli genç polis kardeşimiz aracın önündeki basın kartını görünce, 'BASIN KARTINIZI GÖREBİLİR MİYİM' dedi. Bende kendisine basın kartımı, seyahat izin belgemin de var olduğunu belirterek gayri ihtiyari " Ben de emekli polisim.."  dedim.

Genç meslektaşım, "Öyle mi abi, mümkünse emekli polis kimliğini gösterebilir misin.." dedi. Çıkarttım gösterdim.

Bana dönerek, "Başka evraka gerek yok abi. Allah yolunu açık etsin, sağ salim gidin..  Siz bizim için değerlisiniz.."  dedi.

İnanın ben çocuklarımın yanında öylesine gururlandım ki. Görevli genç polise "Hayırlı görevler.." dileyerek yolumuza devam ettik.

Malum zaman zaman emekli polislere yönelik bazı nahoş davranışlar duyuyoruz bazen de maalesef şahit oluyoruz.

Bu polis kardeşimizin gösterdiği davranış aslında biz emekli polislerin beklediği sıcacık bir davranış. Tabi ki görevlerini yapacaklar. Gerektiğinde de uyaracaklar. Ama sadece biraz hoş görü ve saygı inanın bana yeter de artar.

Bu vesile ile genç polis kardeşime, " Teşekkür ediyorum ve görevdeki meslektaşlarımızı Allah korusun.." diyorum. Saygılarımla..."

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN