Polis Ekibinin Emine için ÖDÜL seferberliği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren ve Van’ın Erciş ilçesine bağlı Toğlu mezrasında yaşayan lise öğrencisi 17 yaşındaki Emine Kartal’ın ödülünü ulaştırmak için polis ekibi seferber oldu.


 Polis Ekibinin Emine için ÖDÜL seferberliği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren ve Van’ın Erciş ilçesine bağlı Toğlu mezrasında yaşayan lise öğrencisi 17 yaşındaki Emine Kartal’ın ödülünü ulaştırmak için polis ekibi seferber oldu.

Van İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri yollara düştü.

Bütün çabalar, 19 Mayıs 2021 tarihindeki yarışmada dereceye giren 17 yaşındaki Emine’ye sürpriz yapıp ödülünü ulaştırmak içindi.

Yarışmada üçüncü oldu

Erciş ilçesine bağlı Toğlu mezrasında yaşayan Emine Kartal, Emniyet Genel Müdürlüğü  Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye girdi.

ÇİZDİĞİ BU RESİM İLE ÖDÜL ALDI 

Küçük yaşlardan beri resim çizmeye meraklı olan Emine’nin son resmi ona üçüncülük ödülü getirdi.

“Milli sporcularımızın bize ne kadar büyük katkı da sağlandığını fark ettim ve onları da çizmek istedim. Zaten yarışmanın konusu Gençlik ve Spor Bayramı üzerineydi. Türkiye hiçbir zaman onları yalnız bırakmıyor. Resimde bunu vurguladım.”

Ödül teslim edildi

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile uzun süren sohbetin ardından Emine’nin ödülü ve hediyeleri teslim edildi.

Lise son sınıf öğrencisi Emine Kartal, iyi bir üniversiteye yerleşmenin hayaliyle birlikte resim yeteneğini de geliştirmek istiyor.

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN