Şehirlerarası otobüslerde KAÇAK YOLCU denetimi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekipleri, kaçak yolcu ve usülsüz sefer rotalarının önüne geçmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda şehirlerarası otobüslerde denetim çalışması başlattı.


 Şehirlerarası otobüslerde KAÇAK YOLCU denetimi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, kaçak yolcu ve usülsüz sefer rotalarının önüne geçmek amacıyla Büyük İstanbul Otogarı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda şehirlerarası otobüslerde denetim çalışması başlattı.

Ekipler, otogarın kuzey çıkışında oluşturdukları kontrol noktasında, otobüsleri tek tek durdurup yolcu, sefer ve personellere ait evrakların yanı sıra maske ve emniyet kemeri kullanımı ile takograf kontrolü gerçekleştirdi.

Otobüslerdeki mevcut bilgilerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın Elektronik Denetim Sistemi'ne (ETS) kaydedilip kaydedilmediği tek tek denetlendi, kurallara uymadığı tespit edilen firmalara ise 15 ceza puanı ve idari para cezası uygulandı.

DENETİMLER SAYESİNDE BİRÇOK SUÇUN ÖNÜNE GEÇİLİYOR..

Trafik Denetleme Şube ekiplerinin gerçekleştirmiş olduğu denetleme çalışmasıyla otobüsler kaçak yolcu taşımacılığı ile gerçekleştirilen vergi kaçakçılığının ve olası asayiş suçlarının önüne geçileceği belirtiliyor.