Tasarım Bienali İçin Geri Sayıma Başladı!

Mobilya sektöründe özel tasarımlarıyla dikkati çeken ERSA Mobilya, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1 Kasım – 14 Aralık 2014 tarihleri arasında düzenlenen Tasarım Bienali'ne, paralel katılımcı olarak bir kez daha dahil oldu.


Tasarım Bienali İçin Geri Sayıma Başladı!

ERSA bienalde, kültürel ve sosyal sorumluluk markası “Box in a Box Idea” kapsamında unutulmaya yüz tutmuş meslekleri anlatan “Tekrarsız” başlıklı belgeselleriyle yer alıyor. 

İlk kez Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı ORGATEC 2014’te gösterilen belgeseller, Anadolu’nun dört bir yanında döküm, çini, dokuma, çömlek, bakır işleme ve ahşap oyma sanatlarını icra eden son ustaların hikâyelerini anlatan 6 kısımdan oluşuyor. Çekimleri İstanbul, İznik, Göreme, Avanos, Gaziantep ve Sivas’ta gerçekleştirilen belgesellerle, unutulmuş zanaat ve zanaatkârların yeniden gündeme getirilmesi hedefleniyor. Serginin ardından, belgesellerin bir kitapta toplanması da planlanıyor. 

“Gelecek artık eskisi gibi değil” başlığıyla Galata Özel Rum Okulu’nda düzenlenen Tasarım Bienali’ne katılımları hakkında bilgi veren ERSA Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, “Tasarım ve fikir, ERSA Mobilya’nın anahtar kelimeleri. Bu noktada İstanbul’u tasarım şehrine dönüştüren etkinlik ve sergilerle dolu bienalde yer almayı çok önemsiyoruz. İlerlediğimiz bu yolda kültür, sanat, tasarım gibi alanlarda varlığımızı sürdüreceğiz” dedi.

ERSA’dan genç tasarımcılara destek…

ERSA, Tasarım Bienali kapsamında ayrıca; Maltepe Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde okuyan öğrencilerin katıldığı “Öğrenci Tasarım Atölyesi”nin ana sponsoru oldu. Seminer, film gösterimleri ve atölye çalışmalarıyla gerçekleştirilen etkinlikte üretilen eserler, bienal süresince görülebilecek.