İsmail Gülle’nin Sosyal Medya Hesaplarına Siber Saldırı

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Başkanı İsmail Gülle’nin sosyal medya hesaplarına siber saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.


İsmail Gülle’nin Sosyal Medya Hesaplarına Siber Saldırı

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Başkanı İsmail Gülle’nin sosyal medya hesaplarına siber saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

TİM Başkanı İsmail Gülle’nin sosyal medya hesaplarının belirli bir süre yetkisiz olarak kullanıldığının tespit edildiği ifade edilen açıklamada “Söz konusu eylemi gerçekleştirenler hakkında hukuki işlemler” başlatıldığı ifade edildi...

Twitter’den açıklama yapan Gülle; “Türkiye İhracatçılar Meclisi @turkihracat ve şahsi sosyal medya hesaplarımıza siber saldırı düzenlenmiş ve başka şahıslar tarafından yetkisizce hesaplarımız belirli süre kullanılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Türkiye Haber Ajansı - www.turkiyehaberajansi.com a gönderilen yazılı açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Başkanımız Sayın İsmail Gülle’nin sosyal medya hesaplarına siber saldırı gerçekleştirilmiş ve başka şahıslar tarafından hesapların belirli bir süre yetkisiz olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Söz konusu eylemi gerçekleştirenler hakkında hukuki işlemler tarafımızca başlatılmıştır. Duruşundan asla taviz vermeyecek olan Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçılarımız, dış ticaret fazlası veren Türkiye davası için çalışmaktadır. Yetkisiz kişilerce itibarımızı zedelemeye yönelik kötü niyetli olarak yapılan sosyal medya paylaşımları, beğeniler ve tüm sosyal medya işlemleri hiçbir suretle Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanımız Sn. İsmail Gülle ve kurumumuz görüşlerini temsil etmemektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.”