|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Rahim Kanseri Ve Hayata Dokunuş
  • Reklam

Rahim Kanseri Ve Hayata Dokunuş

Cezaevindeki kadınları uyarmak için Hayata Parmaklıklar Ardından Dokunuyoruz

18 Şubat 2011 - 02:09

Şiddete ve cinsel tacize uğrayan kadınlara destek amacıyla kurulan hayatadokun.net yeni bir kampanyayı hayata geçiriyor. 18 Şubat 2011 Cuma günü Bakırköy Kız Çocuğu ve Kadın Cezaevi’nde kadınlara “rahim ağzı kanseri hakkında bilgi vermek üzere” bir toplantı düzenliyor. Toplantıya Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr.İsmail Mete İtil ve gazeteci yazar Müge İplikçi katılıp, destek verecekler.

“Kadınlarımıza destek olmak benim için çok önemli” diyen hayatadokun.net Kurucusu Evrim Gözener cezaevini özellikle seçtiklerini vurguladı. Gözener, hayata parmaklıklar ardından da dokunmak istiyoruz, dedi. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Başkanı Prof. Dr.İsmail Mete İtil kadınların bilinçli davranmasıyla hayatlarını kurtaracaklarını söyleyerek “Yılda bir defa yapılacak jinekolojik muayene ve smear testi kadın hayatını kurtarır. Rahim ağzı kanserini önlemek için ilk korunmadan önce aşılanmak hayatınızı kurtarır. Aile planlaması yapmak doğum sayısını azaltmak değil, istenildiği kadar çocuk yapmak demektir. Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Kürtaj, kadın sağlığını tehdit edebilir” hatırlatmasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz