|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bosna Hersek’te Sel Felaketi

Bosna Hersek'te Sel Felaketi

Hollanda'da, Avrasya Türk Kadınlar Birliğinin öncülüğünde, Bosna Hersek'teki sel felaketinde zarar görenler için yardım kampanyası yapıldı.

02 Temmuz 2014 - 02:12

Lahey'de gerçekleştirilen, Türklerin yanı sıra Hollandalı ve Bosnalıların da katıldığı programda toplanan yardım paraları, Bosna Hersek'teki felaketzedelere ulaştırılacak.

Şarkıcı Ecehan Kalender'in sahne aldığı programda ressam Gülümser Kalender Tezcan'ın eserleri açık artırmayla yardım amaçlı satışa sunuldu.

Toplanan yardım paralarıyla Bosna'daki selzedelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalışacaklarını belirten Avrasya Türk Kadınlar Birliği Başkanı Fatma Aktaş, programa gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi.

Bosna ile aralarında sıcak bir ilişki olduğunu, sel felaketi dolayısıyla yakın zamanda bölgeyi ziyaret ettiğini kaydeden Aktaş, "İnsanların nasıl zor durumda olduklarını bizzat gördük. Bu acıya kayıtsız kalmamız mümkün olamazdı. Topladığımız paralarla gıda paketlerini oluşturarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bunun yanında ilaç ve temizlik malzemeleri de temin etmeye çalışacağız" diye konuştu.

Yardım kampanyalarının bir süre daha devam edeceğini bildiren Aktaş, ayrıca Hollanda'da süren Srebrenitsa kurbanlarının hukuki mücadelelerini de yakın takip ederek desteklediklerini aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dokundu Hayatına Maloldu
Dokundu Hayatına Maloldu
Persil, Derin Temizleme Teknolojisini Pınar Altuğ Atacan ile Tanıttı
Persil, Derin Temizleme Teknolojisini Pınar Altuğ Atacan ile...