|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Girişimci Kadınlar İş Dünyasının Kapılarını Aralıyor
  • Reklam

Girişimci Kadınlar İş Dünyasının Kapılarını Aralıyor

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı: “Sabancı Üniversitesi kuruluşundan itibaren, tüm süreçlerinde üniversite-sanayi işbirliğine ve girişimciliğe önem ve öncelik vermiştir”

31 Ekim 2014 - 00:27

Ülkemizde hızla artan kadın girişimci profilini daha etkili kullanabilmek ve en doğru yatırım modeli ile verimliliğini arttırmak amacıyla kurulan Arya Kadın Yatırım Platformu, Sabancı Center'da düzenlediği toplantıda ilk yatırımı olan Surgitate'yi tanıttı.

Farplas ve Inovent'in ortak yatırım desteğini alan Surgitate, özellikle tıbbi ve cerrahi eğitimde kullanılmak üzere tasarlanan sentetik doku ve organ modelleri üretiyor.

 

Kadınların sanayi alanında daha etkili yer almaları, Türkiye'deki girişimci kişi sayısını arttırmanın öneminin vurgulandığı etkinliğin ev sahipliğini ve açılış konuşmasını, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı tarafından gerçekleştirildi.

Güler Sabancı, konuşmasında şunları söyledi; “Sabancı Üniversitesi kuruluşundan itibaren, tüm süreçlerinde üniversite-sanayi işbirliğine ve girişimciliğe önem ve öncelik vermiştir. Merhum Sakıp Sabancı’nın vasiyetinde de üniversitemizin öğretim üyelerinin girişimci fikirlerinin desteklenmesi için fon mevcuttur. Özellikle, Türkiye’nin, üniversite içinden doğan ilk girişimci yatırım şirketi Inovent’in kadın girişimcileri desteklemesinden gurur duyuyorum. Sabancı Üniversitesi mezunu, şimdi öğretim üyesi bir kadın girişimcinin başarı hikâyesini dinlemek büyük bir mutluluk”.

Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu ve FarPlas Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter ise etkinlikte Arya'nın temel amacı, hedefleri ve yeni yatırımı Surgitate hakkında bilgi verdi.

İş hayatına atıldığı ilk günden itibaren girişimci ruhla hareket ettiğini belirten Serter, fikirleri sürekli çürüten, karamsar düşüncelere sahip insanlardan çok fikri geliştiren, planlanan sonuca giden yeni yolları açan insanlardan oluşan çevrede olmanın her zaman avantaj sağladığını vurguladı.

Serter  “Arya Kadın Yatırım Platformunu iste bu yüzden hayata geçirdik. Kadına inanan ve imkânlarını bu yönde kullanmak isteyenlerin bir araya geldiği, kadınların destek alabileceği bir platform olsun istedim. İlk yatırımımız sanayi alanında çok güzel bir örnek olacağına inanıyoruz. Diğer bir inancımız ise bu yolca nice başarı hikâyelerine ev sahipliği, yol arkadaşlığı yapacak oluşumuz. Bütün kadınları, kadının gücünü yanına alan bütün herkesi Arya’ya bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Özge Akbulut tarafından kurulan Surgitate, seri üretime geçiş ve diğer alanlarda destek sonrası, çalışmalarıyla estetik cerrahi alanında fark yaratmayı hedefliyor.

Tıbbi ve cerrahi eğitimde kullanılmak üzere tasarlanan sentetik doku ve organ modelleri üreten Surgitate, geliştirdiği ürünlerle cerrahi kesim ve dikişe (insizyon ve sütürasyon) gerçekçi tepkiler vermesini ve cerrahi eğitimde kaliteyi yükseltmeyi hedefliyor.

NOT: Haberlerimizi kullanan yayın kuruluşlarının talep etmeleri halinde bu fotoğrafların orjinalleri ücretsiz olarak servis yapılacaktır... 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay, sivil polisi şehit eden sanığa verilen cezayı onadı
Yargıtay, sivil polisi şehit eden sanığa verilen cezayı onadı
Polis Çocuklarına EĞİTİM BURSU İçin Müracaat Başladı
Polis Çocuklarına EĞİTİM BURSU İçin Müracaat Başladı