|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sırbistan’da Gençlere Kur’an ve Bayrak Hediye Edildi
  • Reklam

Sırbistan’da Gençlere Kur’an ve Bayrak Hediye Edildi

Avrupa ülkelerinde İslam’a sevgi önlenemez bir şekilde devam ediyor. Avrupa'nın göbeğinde, Sırbistan'ın Sancak bölgesinde Osmanlı torunlarından Türklerin kurduğu Sırbistan Türk Derneği, milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak büyük çaba gösteriyor.

27 Ekim 2020 - 23:21

Avrupa ülkelerinde İslam’a sevgi önlenemez bir şekilde devam ediyor. Avrupa'nın göbeğinde, Sırbistan'ın Sancak bölgesinde Osmanlı torunlarından Türklerin kurduğu Sırbistan Türk Derneği, milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak büyük çaba gösteriyor.

Türk-İslam Sevgisi Avrupa'da Yasatmak için çalışmalar yaptıklarını anlatan Sırbistan Türk Dernekleri Başkanı Alija Şahoviç'in öncülüğünde bu sevgi artarak devam ediyor.

Priyopolye'de açılan Bakiye Hanım Medresesi'nde yüce dinimiz İslam'ın yanında Türk kültürü ile örf ve adetlerimizde yaşatılıyor.

Milli ve manevi değerlerine sahip nesiller yetiştirmek için çaba gösteren Sırbistan Türk Dernekleri Başkanı Alija Şahoviç’in öncülüğündeki heyet,  Sancak bölgesindeki Priyopolye’de bulunan Bakiye Hanım Medresesi’ne yapılan ziyarette öğrencilere Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Uzun süredir Medrese eğitimine devam eden genç öğrenciler ödüllendirdiklerini belirten Başkan Alija Şahoviç, "Avrupa ülkelerdeki yöneticiler ırkçılık yapmasınlar Biz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Burada Müslüman Türk olarak yaşamak hakkımızdır. Kanunlara saygılı bir milletiz. Sırbistan Türk derneği olarak, Burada doğup büyüyen gençlerimize dinimizi, kültürümüzü örf ve adetlerimizi öğretiyoruz. Değerli medrese öğrencilerimize en değerli armağan olan ve Allah'ın sözü olan Kur'an-ı Kerimi ve Türk Bayrağı hediye etmekten onur duyduk. Gençlerimizi kutluyorum." Dedi.

“Burada kanunlara saygılı bir şekilde Müslüman Türk olarak yaşamak hakkımızdır”diyen Alija Şahoviç, ödül töreninde yaptığı konuşmada. Avrupa’da yükselen ırkçılık tehlikesine dikkat çekti.

Gençlerin Milli ve manevi değerlerine sarılmalarını ve köklerine bağlılıklarını pekiştirmek istediklerini ifade eden Başkan Şahaviç, “Gençlerin iyi bir insan ve samimi bir mümin olarak hayata sarılmaları için gayret gösteriyoruz. Sırbistan Türkleri Demeği olarak şeffaf ve dürüst bir çalışma içindeyiz. Doğruluktan ve adaletten ayrılmayan bir nesil için çaba gösteriyoruz. İçimizdeki umudu yeşerten ve kalbimizdeki neşeyi coşturan medrese öğrencilerine, sıcak karşılama ve keyifli sohbet için de medrese görevlilerine teşekkür ederiz.
Allah’ın sözü hepimiz için bir ışık ve yol gösterici olsun, Yüce Allah hepimizin muvaffak etsin.
Bu vesileyle değerli dernek üyelerimize, Türkiye Cumhuriyeti'nde okuyan ve bu tür projeleri başarıyla hayata geçiren genç öğrencilerimize teşekkür ederiz. İçimizdeki neşeyi dolduran medrese öğrencilerine ve sıcak karşılama ve keyifli sohbet için medrese görevlilerine de teşekkür ederiz.
Tabii ki en büyük teşekkürler, Sırbistan Türkleri Derneği üyelerimize ve yardımları olmadan bu tür projelerin mümkün olmayacağı kardeş Türkiye Cumhuriyeti'nden sadık bağışçılarımıza." Şeklinde sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da bin 753 sürücüye ÇAKARLI ARAÇ cezası
İstanbul'da bin 753 sürücüye ÇAKARLI ARAÇ cezası
Bakan Soylu:
Bakan Soylu: "Türkiye afet yönetiminde çağ atlamıştır..!"