|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Uluslararası Di̇plomatlar Birliği’nden Taner Akkuş’a Önemli...
  • Reklam

Uluslararası Di̇plomatlar Birliği’nden Taner Akkuş’a Önemli Görev

Analiz uzmanı Taner Akkuş, Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkan danışmanlığına getirildi.

20 Ekim 2018 - 23:45

Avrupa Birliği’nin Türkiye’de ki tek sivil toplum kuruluşu temsilcisi olan Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW-Türkiye), tarafından yapılan basın açıklamasında Analiz uzmanı Taner Akkuş’un başkan danışmanlığına getirdiğini bildirildi.

2012 yılında Genel faaliyetlerine başladıktan sonra, 2015’de Resmi Açılışı dönemin TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından yapılan Uluslararası Diplomatlar Birliği’nin yönetiminde DEİK yöneticisi Davut Yasin Bilen ve Avrupa İşadamları Kulübü (European Business Club Association) Başkanı Zbigniew Roch gibi isimler var.

KKTC Başbakanlık ve T.C Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile işbirliği yapan Uluslararası Diplomatlar Birliği, Avrupa Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler ECOSOC’a akredite olma statüsü ile Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip.

‘TANER AKKUŞ ÖNEMLİ BİR DEĞER’

Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik, “Türkiye, Avrupa standartlarındaki istikrarı ile bazı önemli ülkelerden daha iyi durumda. Ülkemizin bu önemli başarısına destek vermek amaçlı çalışmalarımız sürüyor. Bu nedenle Analiz uzmanı Taner Akkuş gibi önemli bir değeri de yönetimimize almaya karar verdik. Olağanüstü çalışmaları ve başarılı projelerini uzun zamandır takdirle takip ediyorduk. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdürmek için, kendisinden ve önemli projelerinden faydalanmak istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

‘BÖYLE BİR GÖREV NAZARIMDA ÇOK MUKADDESTİR’

Analiz uzmanı Taner Akkuş ise, “Böyle bir görev nazarımda çok mukaddestir. Uluslararası arenada ülkemizi ve milletimizi temsil eden bu önemli kuruluşa hizmet verecek olmak da çok gurur verici. Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında tüm çalışmalara katılırken, Allah beni mahcup etmesin. Bu şerefi bana layık gören başkanımız Sayın Ferhat Bozçelik’e ve tüm yönetimine teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

TANER AKKUŞ HAKKINDA?

Türkiye’de ilk olan nefesten kimlik analizi projesini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çanakkale İl Müdürlüğü bünyesinde, boşanma öncesi arabuluculuk projesini Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi bünyesinde, evlilik öncesi eğitim projesini Yerel Yönetimler bünyesinde, empatiye davet projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde, Sadep (Safranbolu Acil Destek Projesi) projesini İçişleri Bakanlığı Safranbolu Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğü bünyesinde, moral atölyesi projesini Safranbolu Belediyesi (Sakem) bünyesinde, öfke ile sinir ayrımı projesini Yalova Çiftlikköy Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde ve beyin resetleme projesini de SGK İstanbul Kartal Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirdi.

Ses getiren önemli ziyaretleri ile kısa sürede Türkiye’nin önde gelen STK’ları arasında giren “Ahde Vefa Platformu” gibi önemli Sivil Toplum kuruluşlarının oluşumlarına da imza attı.

Bakanlıklar ve çeşitli kamusal alanlarda çok sayıda plaket ve ödüller aldı.

Türkiye’nin önemli ailelerine özel danışmanlık hizmeti, AK Parti ve bazı siyasi partiler ile kamusal alanlarda da moral ve motivasyon içerikli konferans ve seminerler verdi.

Taner Akkuş, geçtiğimiz günlerde Kanaat önderleri buluşması programında “Türkiye’nin en genç kanaat önderi” unvanını aldı.

Toplumsal meselelere duyarlılık amaçlı ve farkındalık içeren konular ile köşe yazarlığı yapan Akkuş, Evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu