|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Babamla Dertleşdim
Nigar BÖREK

Nigar BÖREK

Babamla Dertleşdim

18 Ocak 2015 - 21:46

Babamla Dertleşdim

Baba. Neden beni yalnız bıraktın? Hani hep beraber olacaktık? Beni hiç bırakmayacaktın? Hani babası terk edip giden çocuk görünce kızardın.
Buna hakları yoktu derdin..

Ne oldu?  Benden bıktın mı baba?Hani ben senin nazlı kızın idim? Hani dünya bir yana ben bir yanaydım?  Hani annemsiz yaşayamazdın? Hani o benim ilk ve son göz ağrımdır derdin. Ne oldu ?
Babacım hatırlarmısın beni omuzlarına alır gezmeye giderdik. Kardeşimi uyuduğu için uyandırmaya kıyamayıp; Kilometrelerce kucağında eve kadar yürürdün. Ben çocuklarıma, aileme kıyamam derdin.
Anneme ise bir farklı sevgin vardı. Hep anneme; Allah beni senden önce alır inşallah derdin.
Sizin yokluğunuza dayanamam derdin . Senin yokluğuna biz dayandık babacım. Demek ki, sen bizi daha çok sevdiğini bilirdin. Neden bizden önce gitmek istersin diye sorduğumuzda;
Sadece bizi kırmamak için, güler geçerdin.

Babacım sen olmazsan ben ölürüm sanırdım. Amma ölmedim yaşadım. Hayata daha sıkı sıkı tutundum.
Bana hep derdin . Ben olmazsam korkma . Allahına sığın… O sana zorluğu nasıl aşacağına yardım eder. O zamanlar çocuktum . Seni anlamıyordum. Amma şimdi çok iyi anlıyorum seni babacım.
Babacım bana bir gün demiştin;  Bu dünyadan göçsemde, seni yalnız bırakmayacağım.
Hep yanında olacağım. En zor anımda seni yanımda hissediyorum biliyor musun?

Bilmiyorum nedendir! Amma şuan bile yazdıklarımı okuduğunu, gülümsediğini hissediyorum babacım.
Hatırlar mısın sana hep diyordum, babacım en zor anımda bana bir qüvve yardım ediyor.
Sende bana demiştin ki, Güzel kızım Allah kullarını zorda bırakmaz. Yeter ki, sen ona inan ve yaradan dan yardım iste. Hatta demiştin ki,  Allah yarattıklarına anne babasından daha yakındır. Yakın olmasaydı, ondan utanmadan her şey istemezdik. Hatta anne babadan bile bir şeyi isteyip diğerini istiyemiyoruz . Amma yaradan dan ise günde yüz kere arzuladığımızı istiyoruz. Ve üzerine basa basa geçte olsa samimi kalben istediklerimizin Yaradanın bize verdiğini de demiştin baba.
Baba seninle ilgili o kadar hatıralarım var ki! Yazsam kaç kitap eder bilemem. Onun için, zaman zaman sana mektup yazmak kararını verdim.

Babacım bu mektubu sana neden yazdım bilir misin? Bir gün bana demiştin ki, güzel kızım ben olmadığımda , sen beni düşünerek uyu. Mutlaka rüyana gelir , seninle dertleşirim .
Babacım kaç gece oldu , seni düşünürüm. Amma ....

Olsun babacım, Ben yanına gelene kadar hep seni düşüneceğim. Eminim bir gün seninle görüşeceğim. İnşallah yanına yüzü ak gelmeyi nasip eder yaradan. Babam seni seviyorum
Biliyorum dememe gerek yok. Amma yinede diyorum. İyi ki benim babam sendin.
Seni seviyorum
Seni seviyorum
Seni seviyorum

Nigar Börek
Gazeteci-Yazar

Son Yazılar