15 Temmuz İçin ‘İnisiyatif Platformu’ Kuruldu

15 Temmuz İçin ‘İnisiyatif Platformu’ Kuruldu

Önemli çalışmalara imza atan 15 Temmuz İnisiyatif Platformunun Genel Başkanı Erkan Şeker’le neler yaptıklarını konuştuk…

14 Temmuz 2017 - 18:31 - Güncelleme: 14 Temmuz 2017 - 18:49

15 Temmuzda hain darbe teşebbüsüne Çanakkale Destanı ile direnen, Şahadete yürüyen, ‘Bu Vatan Bizimdir Vermeyiz Diyen’ ‘O ruhun şahlanışına’ tanıklık eden, şahit olan vatanseverler bir araya gelerek bir platform oluşturdu. Bu ruhu yaşatan platformun fikir lideri İstanbul Milletvekili Metin Külünk…

Önemli çalışmalara imza atan 15 Temmuz İnisiyatif Platformunun Genel Başkanı Erkan Şeker’le neler yaptıklarını konuştuk…

Uluslararası 15 Temmuz İnisiyatif Platformu’nun kuruluş amacı ve yapmak istediklerinden bahseder misiniz?

Erkan Şeker - Milletimiz tarihi boyunca ana yurdumuz olan Tanrı dağlarından başlamak üzere bugüne kadar geçen süreç içerisinde akla hayale gelmedik saldırılar ihanetlerle karşılaşmıştır. Bu sebeple öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu aziz millet her türlü saldırıya karşı donanımlı ve genlerinde saldırıya karşı savunma taktikleri ile doğal donatılmış bir yapıdadır. 

Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte dünya üzerinde yaşadığımız topraklarla alakalı plan ve heveslerin kursaklarda kaldığı bir dünya düzeni içerisinde istikrarlı gelişen büyüyen bir Türkiye kabul ediyoruz ki dünyaya şekil veren veya verdiğini zan eden global güçler tarafından kabul edilemez bir gerçektir.

Bu noktadan hareketle 15 Temmuz dikkatinizi çekerim devletimize yapılan ulusal çapta dev bir işgal girişimidir ve bu işgale karşı aziz milletimiz tüm düşünce yaşayış felsefe karşı duruşa karşın genci kadını erkeği yaşlısı ve hatta ufacık çocuklarıyla bile tarih sayfalarına geçecek bir dik duruş sergileyerek ağır silahlar tanklar toplar uçaklar helikopterle üzerin de şanlı Türk askerinin üniforması olan global teröristler tarafından saldırıya uğramış ve bu saldırı aziz milletimiz tarafından yerle yeksan edilmiştir. İşte bu dik duruş ve tarihe altın harflerle kazınan 15 Temmuz ruhunun kıyamete kadar üzerimizde oynanacak hile desise ve saldırıların bitmeyeceği gerçeğinden yola çıkarak 15 Temmuz direnişinin karşısında dik duruşu il ve sonrasında bu güne kadar mücadelesini hiç kesmeyen bizim için fikir adamı İstanbul Milletvekili Metin Külünk tarafından adı konulan 15 Temmuz ruhunu yaşatmak diri tutmak ve gelecek nesillere aktarabilmek adına bu misyonu üslenmek durumunda kaldık ayrıca bu ruhun yeryüzünde kendisini egemen güç ilan eden ve diğer milletlere karşı söz sahibi olduğunu ilan eden ve devlet başkanımızın  ‘5 den büyüktür’ gerçeğinden yola çıkarak dünya üzerinde rengi dili dini ırkı ne olursa olsun ezilen sömürülen ve parçalanıp yönetilen savaştırılan açlığa sefalete iç savaşlara maruz bırakılan geri kalan dikkat edin lütfen ülkeler devletler değil…

Milletler halklara bu aziz 15 Temmuz ruhunu anlatmak ve dünya üzerinde kendini egemen sanan tüm güç devlet ve onların kukla yönetimlerine karşı onurlu duruşumuz anlatmak adına uluslar arası küresel bir misyon üzerine almış ve bu minvalde kendisine hedef koymuş ve kurulduğu günden bugüne dış temsilciliklerimiz ve nerede ise dünya üzerinde tüm Anakaralarda varlığını sürdüren geliştiren global insani bir kuruluş olmuştur ve hızla büyümeye devam etmektedir.

Şu an itibarı ile tüm dünya üzerinde sosyal medya üzerinden 170 bini aşkın aktif üyemiz bulunmaktadır ve bu sayı bizim için yeterli bir sayı değildir. Amacımız tüm dünyada etkili bir düşünce akımını aktive etmektir bunun için yeryüzündeki 7 milyar insana ulaşma hedefimizin olduğunu açıklamak isterim…

Neden uluslararası ve neden inisiyatif?

Erkan Şeker - İki bin yılı aşkın devlet yönetme geleneği nesillerden nesillere aktarılmış ve yapısına işlemiş bir milletin olası olağan üstü durumlarda 15 Temmuz işgal ve darbe girişimi tarzındaki devletin içerisine sızmış çöreklenmiş odaklar vesayet gruplarının devlet güç ve kudretini kullanarak yapmış oldukları ve yapacakları saldırılar karşısında anında ortak milli bir refleks göstererek olağan duruma geçene kadar kontrolü devletin normal sınırları içerisine dönene kadar milletin inisiyatifi eline alarak devletin öz ve sarsılmaz bozulmamış bozulması imkansız kural ve kaidelerini baz alarak devletin normal sürece gelene kadar milletin devletine seferberlik emri almadan emir komuta zincirinin kurulması.

Anayasamızın çizgilerine bağlı kalarak bozguncu saldırganlarla mücadele edecek hareket tarzına inisiyatif denilerek sadece ve sadece olağan üstü durumlarda 15 Temmuz benzeri durumlar da ortak hareket bilincini oluşturacak merkez olma.

Ayrıca tekrar belirtmek istiyorum simitçi kahveci doktor şoför işçi memur vasıflı vasıfsız ev hanımı olan milletimizin olağan üstü durumlarda komutan komiser vali kaymakam belediye başkanı yani saldırıya uğrayan birimi yönetme sevk etme saldırıyı def etme noktasında inisiyatif olabilme kabiliyetidir.

Saldırı sonrası aziz milletimiz yeniden vatandaşlık bilincine geri dönerek işinin başına döne bilmesi kabiliyetinin geliştirilmesi için bu ismi almış bulunmaktayız.

15 Temmuzda gündüz işine gidip gece kamu kurum ve kuruluşlarına koruma görevi icra ettiğini emniyet güçlerine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işgalci güçlere karşı koruma rölesi görmesi gibi.

İşte bu ve benzeri durumlar nedeni ile inisiyatif kavramı kullanılmıştır geçmişte Kuva-yi Milliye güçlerini unutmayalım lütfen ve tarihimizdeki bu örnek şahsiyetleri bu vesile ile saygı ile anıyoruz.

Bugüne kadar hangi çalışmaları yaptınız?

Erkan Şeker - Takdir edersiniz ki 250 şehit 3000’e yakın yaralı milyonlarca insan ise bu yaşanan hain işgal ve darbe girişiminden sosyal ve psikolojik olarak etkilenmiştir bu etkilenen toplum segmentlerinin tanzimi takibi devletimiz tarafından eksiksiz yerine getirilmekte veya getirilmeye çalışılmaktadır. 

Biz uluslararası bir platform olarak özellikle gördüğümüz en büyük problemin yurt içinde değil de yurt dışında bu işgal ve kanlı darbe girişiminin anlatılamadığı veya anlattırılmadığı kanısındayız ve bu nedenle sınırlarımız dışında bu yaşananları dünya toplumlarına anlatmayı misyon edinerek gücümüz nispetinde uluslar arası toplumda dış temsilciliklerimiz var. Bu arada özellikle sizin vasıtanızla Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcımız Özlem Demirel Hanımın gayret ve çalışmaları yadsınamayacak kadar çoktur. 

Uluslararası düzlemde bu hain darbe ve işgali anlatma doğru enformasyon iletişim kanallarını kullanma şeklinde misyonumuz gerçekleştirme çabamız ayrıca çok kıymetli dostum Prodüktör Osman Nuri Yazıcı’nın bu anlamda sanatsal ve kültürel olarak yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen bir an olsun bizleri yalnız bırakmaması bu yaşanan alçaklığı sanat dilini kullanarak toplum ve toplumlara anlatma çabamız yadsınamaz bu anlamda hali hazırlarda baskıda olan ve tamamlanmış olan Rusça Türkçe 15 Temmuzu anlatan kitabımız çok yakın gelecekte tüm dünya dillerine çevrilerek kendi dillerinde uluslara yaşananları tüm çıplaklığı ile anlatma misyonunu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz

Bunun dışında yurt içinde toplumumuzun asil duruşuna teşekkür babında konserler konferanslar tertiplemeye gayret ediyoruz.

Bu noktada bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm kamu kurum ve kuruluşlar siyasi parti yöneticilerimize, milletvekillerimize, bakanlarımıza, belediye başkanlarımıza, vali ve kaymakamlarımıza, büyükelçi ve konsoloslarımıza teşekkürü de bir borç biliriz.

Son olarak bu işgal ve darbe girişiminde derdest edilen yakalanan darbecileri ve işgalci hainlerin yargılanmalarını takip ederek toplumsal refleksin bu yöne kaymasını sağlayacağız.

Bu olayı gerçekleştirenlerin yakalanmalarının hiçbir önemi olmadığı asıl önemli olan bunların yargılanmaları ve hak ettikleri cezalara çarptırılmaları olduğunu ayrıca bunların normal adi yargılanmadan ziyade vatana ihanet ten yargılanmaları tek tip kıyafetle ceza evlerine getirilmeleri ve bir an önce bu davaların nihayetlendirilmesi gerektiğini kamuoyuna duyurmak ve davaları takip etme misyonumuzu gerçekleştirme noktasında gayretlerimiz olmaktadır.

Sosyal medya web sayfamız ve aktivitelerimizle sürekli 15 Temmuz ruhunu diri tutma gayemiz sonuna kadar devam edecektir

Platformumuz kurulduğu günden bugüne en zor günlerde bizleri yalnız bırakmayan tüm platform yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma gecesini gündüzüne katan nereye gidiyoruz bile demeyerek ülkeyi karış karış gezen bir yıl içinde 80 bin km yol yapan bizleri hiç yalnız bırakmaya büyük ailemin her ferdine şahsınız huzurunda teşekkür ediyorum.

Bundan sonra gerçekleştirmeyi düşündüğünüz şeyler nelerdir?

Erkan Şeker - 15 Temmuz hain İşgal girişiminin birinci yıldönümünde Ülkemizde ve dünyada pek çok etkinlik gerçekleşecek.

Bizler Uluslararası ve İnisiyatifi elinde bulunduran bir Platform olarak farkındalık yaratacak bir o kadar da anlamlı organizasyonları Türkiye’nin resmi tapusunu elinde bulunduran Kubbetül İslam şehri olan Ahlat’ta 15 ve 16 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirme kararı aldık.

Bunlardan ilki 15 Temmuz tarihinde ‘Türk Dünyası Ahlat’tan 15 Temmuz ruhu için ses verecek’ adıyla ve Türk Dünyası Coğrafyasından (Kazakistan, Dağıstan ve Bayırbucak’tan) sanatçıların katılımı ile gerçekleşecek.

16 Temmuz da ki etkinliğimiz de ise Ahlat’ta ki 15 Temmuz Parkı açılışını gerçekleştireceğiz.

Sonra, AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk Beyefendinin katılımları ile Malazgirt Fatihi Sultan Alparslan’ın Ahlat’ta Namaz kıldırdığı Namazgah da 249 şehidimizin aziz ruhları için aynı yerde namaz kıldırması ile devam edecektir.

Akşamında ise Kur-an Tilaveti dualar eşliğinde program devam edecektir.

Bu anlamlı iki organizasyona ev sahipliği yapacak ve ulvi bir amaca hizmet eden organizasyon da desteklerini bizlerden eksik etmeyen başta Ahlat Belediye Başkanı Sayın A. Mümtaz Çoban Beyefendiye ve Ahlat Kaymakamı Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu Beyefendiye teşekkürleri borç biliriz.

Öncelikle 15 Temmuz ruhunu diri tutmak uluslararası amaçlarımızı yukarda belirttim. Bu amaçlara ilerleme noktasında elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz kültür sanat etkinlikleri ile konferanslar üniversiteler ile ortak bir şekilde akademik camianın bu hain örgüt ile alakalı tüm bilgileri masaya yatırarak bu örgütün kullandığı dili akademik boyutta masaya yatırıp çözümlemesini yapmak istiyoruz. Bu konuda Alpaslan Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Emrullah Şeker’ ede ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Bu ve bunu gibi toplumun tüm katmanlarına yayılmış sürekli hazır donanımlı bir halde olma adına tüm donelerin kullanılması ve bunu sağlama ayrıca şunu da belirtmek isterim ki platformumuzun bugüne kadar gerçekleşen tüm aktivitelerinde mücadele sahasına ekibimizin bayan unsurları muhteşem bir performans göstermiş ve göstermektedirler.

Bu meyanda bu mücadelede desteklerini ve cesaretlerini eksik etmeyen tüm hanımefendileri saygı ile selamlıyorum. Şuna eminim ki bu hareketin temel yapı taşları onlardır, biz sadece hareket ettik onlar bu mücadelenin gerçek sahipleridir teşekkürler.

Platform olarak adli süreci takip ediyor musunuz ve bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Erkan Şeker - Bu soruya da yukarda cevap vermiştik.  Platform olarak adli süreçleri yakinen takip ediyoruz fakat toplumda şöyle bir algı hakim yakalandılar hapisteler ve konu kapandı.

İşte tam bu noktada bir kaç dava hariç hiç bir davanın özellikle önemli davalarımızdan şehitler köprüsü davası kara harp okulu davası Ankara kahraman kazan davası külliye bombalanması davası gişeler davası hava alanı davası gibi davalar maalesef sonuçlanmamıştır.

Asıl olan bu davaların takibidir ve bu konuda büyük bir zafiyet görüyorum lütfen sizin vesilenizle kıymetli halkımıza buradan seslenmek istiyorum mevzu bahis davaları lütfen kalabalık bir şekilde takip edelim…

Teşekkürler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'dan Şok Çıkış!
Almanya'dan Şok Çıkış!
Başbakan Yıldırım'dan Patates-Soğan Açıklaması
Başbakan Yıldırım'dan Patates-Soğan Açıklaması