|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

’BENİM ADIM FEUERBACH’ 22 Yıl Sonra Yeniden

'BENİM ADIM FEUERBACH' 22 Yıl Sonra Yeniden

“BENİM ADIM FEUERBACH” 22 Yıl Sonra Yeniden Ayşenil Şamlıoğlu’nun Yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in Yorumuyla Perde Açtı!

26 Ocak 2018 - 02:03 - Güncelleme: 26 Ocak 2018 - 02:53

“BENİM ADIM FEUERBACH” 22 Yıl Sonra Yeniden Ayşenil Şamlıoğlu’nun Yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in Yorumuyla Perde Açtı!

22 yıl önce Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahnelenen “Benim Adım Feuerbach”, ikiliyi yeniden buluşturdu.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Benim Adım Feuerbach”ın prömiyeri, 25 Ocak Perşembe akşamı Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşti.

Selçuk Yöntem’in Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin ile birlikte rol aldığı oyunun prömiyerinde Deniz Çakır, Bekir Aksoy, Ayşen İnci, Ece Yörenç, Gülenay Kalkan, Tarık Ünlüoğlu, Güvenç Dağüstün, Iraz Yöntem, Mustafa Denizli, Lâl Denizli, Bilal Dilek gibi ünlü isimler bu özel gecede oyun ekibini yalnız bırakmadılar.

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, 22 yıl sonra bir kez daha Ayşenil Şamlıoğlu’nun yönetmenliğinde ve Selçuk Yöntem’in yorumuyla sahneleniyor. Usta oyuncu Yöntem’e bu defa sahnede genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ediyor.

'BENİM ADIM FEUERBACH' 22 Yıl Sonra Yeniden “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar korkutucu bir meslek olduğunu; sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini ‘sınanmak’ üzere seçmede bulan bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor. Oyun aynı zamanda, “Bu yaşamda ben de varım” diyenlerin çığlığını sahneye taşıyarak herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunuyor.

Tankred Dorst’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Ayşenil Şamlıoğlu’nun oturduğu “Benim Adım Feuerbach”ın dekor tasarımı Gül Emre’nin, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’ın imzasını taşıyor. 


“Benim Adım Feuerbach”
prömiyerinin hemen ardından; 26 Ocak 2018, Cuma akşamı yine Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de, 29 Ocak 2018, Pazartesi akşamı Kozyatağı Kültür Merkezi’nde, 30 Ocak 2018, Salı akşamı ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir. 

Benim Adım Feuerbach

“BENİM ADIM FEUERBACH” HAKKINDA

Oyuncu, oyun kişisini yaratabilmek adına kendi derinliklerine ve yaşam bilgisine doğru dalışa geçer. Bu, aynı zamanda bir yüzleşme sürecidir. Ve oyuncu bu süreç içinde, belki de yaşamının sonuna kadar unutmak istedikleriyle göz göze gelmek, onları yeniden var etmeyi dilediği oyun kişisi adına kuşanmak durumundadır. Böylesine can yakıcı, terletici, ürkütücü sürecin karşısında, kimi oyuncular suyun üstünde yüzmeyi seçerler, kimileri on, kimileri yirmi, kimileri de bin metreye dalarlar. Her rol adına tekrar tekrar yaşanan bu dalışlar yıllarla birlikte çoğaldığında ne gün, ne an bilinmez ama bir gün bir an vardır ki vurgun yiyebilirsiniz...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu ve Akşener Buluştu İttifak Tamam
Kılıçdaroğlu ve Akşener Buluştu İttifak Tamam
Soruşturma Başlatılmıştı Binlerce Kişi Destek İçin Toplandı
Soruşturma Başlatılmıştı Binlerce Kişi Destek İçin Toplandı