Çetin’den, 10 Ocak Gazeteciler Günü Kutlama ve Sitemi 

Çetin'den, 10 Ocak Gazeteciler Günü Kutlama ve Sitemi 

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin,  10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Ocak 2018 - 16:13

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin,  10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çetin,  mesajında, halkın süratli, tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesinin, çağdaş ve demokratik bir toplum olmanın vazgeçilmez şartlarından olduğunu belirtti.
Habere ve bilgi kaynağına hızlıca ulaşma, elde ettiği bilgi ve haberleri kamuoyuna, okurlara ya da izleyicilere tarafsızca sunma işini üstlenen medya çalışanlarının çok önemli bir mesleğin uygulayıcıları olduğunu belirten Genel Başkan Çetin; “4 Ocak 1961'de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan '212 sayılı kanun'un Resmi gazetede yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak kutlama günü olmuştur. 
Basın mensuplarımız, yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu bilgilendirmekte ve vatandaşlarla yöneticiler arasında bir köprü vazifesi kurmaktadır... 
Basın mensubu olmak, sorumluluk ve fedakarlık isteyen bir iştir. Basın mensubu kamu görevi yapar. Gazetecilerin haberleriyle bazen hüzünlenir, bazen mutlu oluruz... 
O detayların bizlere ulaşabilmesi için büyük zorluklarla çalışmakta, mesai kavramından uzak bu mesleği büyük özveri ve emek sarf ederek yürütmektedirler. 
Böylesine zor ve meşakkatli bir mesleğin mensubu olan yazılı ve görsel medya mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal eden gazetecilerimizi rahmetle yâd ediyor, tüm basın çalışanlarımıza sağlık ve afiyetler diliyorum." Dedi...
Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) Genel Başkanı Kemal Çetin’in basın mensuplarına bir de sitemi vardı:
"Bu duygu ve düşüncelerle basın mensuplarımıza bir de sitemimiz var... 
Toplu taşıma işverenleri Sendikası olarak büyük bir mücadelenin içindeyiz...
65 yaş sorunu, ücretsizler, KDV, ÖTV, özel halk otobüsü işletmecilerinin kanayan yarası…
Serbest kart kullanıcı sayısındaki artış ve maliyetlerin yüksek olması nedeniyle özel halk otobüsü işletmecileri zarar ediyor ve sesini duyuramıyor…  Belediye araçları ÖTV’siz mazot kullanabilirken aynı kamu görevini yapan Halk Otobüsleri neden ÖTV ödüyor? Kimse dinlemiyor ve dikkate almıyor…  Özel Halk Otobüsü esnafı neler yaşıyor? Hangi sıkıntılar ile boğuşuyor? Özel Halk Otobüsü esnafının dertleri ve talepleri nedir? Kimse cevaplamıyor. 
Dahası; günde kaç yolcu taşıyorlar, kaçı indirimli kaçı ücretsiz? Kimsenin umurunda değil… Özel Halk Otobüsü esnafı zarar ettiriliyor. Esnaf kan ağlıyor. Özel Halk Otobüsü esnafı sorunlarıyla boğuşuyor ve yetkililer ilgisiz…
Maalesef Basında da bu sorunlarımız yer almıyor… Defalarca haberlerimizi medya organlarına, basın mensuplarına ilettik… Ya ufacık yer aldı, ya da hiç dikkate alınmadı… Basın Mensuplarımızı sektörümüzle ilgili duyarlılığa davet ediyor yeniden 10 Ocak Gazeteciler gününü kutluyorum…” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
'Yuva' Varşova Film Festivali'nde!
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib Açıklaması