|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

Erguvan Özel Halk Otobüsleri Kontak Kapatıyor!

Erguvan Özel Halk Otobüsleri Kontak Kapatıyor!

İstanbul Özel Halk Otobüsü sahipleri her ay otobüs başına 15 bin TL zarar ettiklerini söyleyerek cuma gününden itibaren kontak kapatacaklarını açıklamıştı. Bugünde AKP İstanbul İl Başkanlığı'nın önünde bir araya gelip haklarını aradılar. İşletme sahipleri saatlerce yağmurun altında bekledi.

08 Mart 2018 - 17:59 - Güncelleme: 08 Mart 2018 - 22:30

Dün akşam saatlerinde İstanbul Özel Halk Otobüsü sahipleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları ücretlerin maliyetlerini karşılamadığını belirterek, 15 Temmuz Şehitler Makamı önünde bir araya gelmişti. Bugünde AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın önünde bir araya gelerek aldıkları ücretlerin kendilerine yeterli olmadığını anlatmaya çalıştırlar.

BÜTÇEDE PARA YOK

Sütlüce’deki AKP İstanbul İl Başkanlığı’nda toplandığını ve yağmurun altında saatlerce beklediklerini ifade eden Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin, “Biz bugün burada saat 14:00’da toplanma kararı aldık. Buradan bize yapılan açıklama çok komik geldi. ‘Bütçede para yok’ denildi. Herkese para var da bize mi yok? Biz gerçekten zarar ediyoruz. Yoksa burada böyle saatlerce beklemeyiz. Lütfen sesimizi duysunlar ve bize yardımcı olsunlar.” ifadelerini kullandı.

54 TANESİ İFLAS ETTİ

2.60 TL'lik biletin sadece 1,40 TL kuruşunun kendilerine verildiğini söyleyen Başkan Çetin, “Biz 2011 yılında 460 işletmeci bu otobüsleri aldık ancak 54 tanesi iflas etti bıraktı. Biz sürekli zarar ediyoruz. Belediyeden görüşecek bir muhatap bile bulamadık. Özel halk otobüsü işletmecileri, belediyeden alınan ücretlerin, taşıma ve yakıt masraflarının çok altında kalması nedeniyle, iflas aşamasına gelinmiştir.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası: 9 Ölü, 84 Yaralı
Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazası: 9 Ölü, 84 Yaralı
SBÜ’de İlk Kez Endoskopik Transsfenoidal Hipofiz Cerrahisi Ameliyatı Yapıldı
SBÜ’de İlk Kez Endoskopik Transsfenoidal Hipofiz Cerrahisi...