|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

FETÖ Davasında Şok: 36 Ere Beraat!

FETÖ Davasında Şok: 36 Ere Beraat!

Fenerbahçe Orduevi'nin işgal edilmesine ilişkin davada bir üsteğmen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. İki uzman çavuşa 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken bir uzman çavuş da 5 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. 36 er ise beraat etti.

05 Mart 2018 - 18:11

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Fenerbahçe Orduevi'ni kontrol altına almaya çalışan, dördü rütbeli biri tutuklu olmak üzere 40 askerin yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaanın açıklanmasının ardından sanıklar son savunmalarını yaptı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Kayhan Sönmez ile 3 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmaya, er olan 36 tutuksuz sanık katılmadı.

KORKMAZ'A AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

15 Temmuz darbe girişiminde 4 zırhlı askeri araçla Fenerbahçe Orduevi'nin yönetimini ele geçirme girişimi davasında tutuklu olarak yargılanan eski üsteğmen Kayhan Korkmaz hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Tutuksuz olarak yargılanan 3 uzman çavuş hakkında darbe suçundan beraat, FETÖ Terör örgütüne yardım yataklık suçundan ise 6 yıl 3’er ay hapis cezası verildi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz olarak yargılanan 36 er beraat etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalışan Kadınlarda Oluşan, Ayak ve Ayak Bileği Sorunlarına Karşı 7 Öneri
Çalışan Kadınlarda Oluşan, Ayak ve Ayak Bileği Sorunlarına...
Bu Klip, Eksi 22 Derecede, Donmuş Missisiphi Nehri Kıyısında Çekildi
Bu Klip, Eksi 22 Derecede, Donmuş Missisiphi Nehri Kıyısında...