|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Gazi Yaşargil Hastanesinde Mucize Ameliyatlar Yapılıyor

Gazi Yaşargil Hastanesinde Mucize Ameliyatlar Yapılıyor

Doç. Dr. Erkan Baysal tarafından yapılarak ameliyat kararı verilen Döndü Acer, üç boyutlu ve renkli haritalama yöntemi kullanılarak ameliyat edildi ve sağlığına kavuştu.

13 Şubat 2019 - 03:54 - Güncelleme: 13 Şubat 2019 - 14:32

1950 doğumlu 68 yaşındaki Döndü Acar kalp rahatsızlığından dolayı Kırşehir devlet hastanesi kardiyoloji biriminde tedavi altına alındı. 27 Ocak 2019 tarihinde Diyarbakır havalimanından ambulans uçakla alınan hasta acilen Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Pil takılı olan kalbinde ölümcül ritim bozukluğu olan Döndü Acer, acilden girişi yapılarak kardiyoloji birimine alındı.

İlk müdahalesi hastane başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal tarafından yapılarak ameliyat kararı verilen Döndü Acer, üç boyutlu ve renkli haritalama yöntemi kullanılarak ameliyat edildi ve sağlığına kavuştu.

2019/02/2019-02-13-04-13-05.jpg

Hastanın damadı İbrahim Kaya ve kızı Beyhan Kaya, hastalarına yapılan tedavi sayesinde sağlığına kavuştuğunu belirterek, “Hastane Baş Hekimi Doç. Dr. Sayın Erkan Baysal hocaya gerek annemize ve gerek bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca hastanenin Acil servisinden itibaren tüm birimlerinde karşılaştığımız tüm personeline nazımızla oynayıp annemize gösterdikleri için müteşekkiriz. Gerek hastaneden ve gerek personellerden Allah razı olsun. Hastamızı tedavi ettiler, bize yardımcı oldular. Sanki kendi evimizdeymiş gibiydik.” Dediler.  

KALP PİLİ MÜKERRER ŞOK YAPMIŞTI

Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal da, Kırşehir devlet hastanesi kardiyoloji birimi tarafından Kamu Hastaneler Birliğine Döndü Acer’in bilgisi paylaşıldıktan sonra, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünün devreye girdiğini, hastanın acil olarak ambulans uçakla Diyarbakır'a getirildiğini söyledi.

Hastanın kalbinde kalp koruyucu pil olduğunu, bu pilin mükerrer şekilde kalbe şok vermesinden dolayı hayatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için acil müdahale edilmesi gerektiğini belirten Doç. Dr. Erkan Baysal, yapılan müdahaleyle Döndü Acer’in ölümden döndüğünü kaydetti.

2019/02/2019-02-13-04-13-14.jpg

Doç. Dr. Erkan Baysal tarafından yapılan açıklamada; “Kalp koruyucu pil, kalbe 9-10 defa üst üste şok vermiş. Bu pil görevini yerine getirmiş. Ama bunu sık şekilde tekrarlaması bizim arzu ettiğimiz bir durum değil. Kalp pili fırtınası dediğimiz bir durum. Acil müdahale gerektiriyor. Kırşehir'de müdahale yapılmış ama buna rağmen pilin mükerrer şok vermesi nedeniyle hastaya bir ablasyon işlemi yapma gereği oluşmuş. Böyle bir durumu öğrenince hastayı kabul edeceğimizi belirttik. Ölümcül ritim bozukluğuna yönelik ablasyon, halk arasında yakma diye tabir edilen işlemi gerçekleştirdik. Hastamızın durumu şimdi gayet iyi. Hastamız şifa bularak taburcu edildi. Hastanemizin ambulansıyla sağlık çalışanlarımız eşliğinde şehirlerarası otobüs terminaline götürülüp güvenli bir şekilde otobüse bindirilerek, yakınlarıyla birlikte Kırşehir’e yolcu edildi.” Cümlelerine yer verildi.

2019/02/2019-02-13-04-12-35.jpg

DİYARBAKIR BÖLGESEL SAĞLIK HİZMETLERİ MERKEZİ OLDU

Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan sağlık yatırımları konusunda da bilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal, Mali İşler Müdürü Ahmet Turmuş ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Hülya Karabulut, hastanenin sadece Diyarbakır’a hizmet etmediğini Bölgesel Sağlık Hizmetleri Merkezi haline geldiğini söyledi.

Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinden il dışına hasta sevki yapılmadığını aksine çevredeki tüm illerden hasta kabul ettiğini ifade eden Hastane Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal, Mali İşler Müdürü Ahmet Turmuş ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Hülya Karabulut, “Diyarbakır sağlık alanında yapılan yatırımları sayesinde bölgenin sağlık üssü – sağlık merkezi haline geldi. Çevre ve batı illerinden hastanemize 150 binden fazla hasta başvuruyor. Bu kabul ettiğimiz hastaların yüzde 15'ine tekabül ediyor. Hastanede günde 6 bin hastaya bakılıyor. 2018 yılında, acil hastalar ve poliklinik hizmetleriyle yaklaşık 1,5 milyon hastaya hizmet verdik. Hastalarımıza kaliteli ve öz verili hizmet vermeye devam ediyoruz. Hastanemiz bir otel konforundadır. Hastalarımıza daha kaliteli hizmet sunmak ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamak için özveriyle çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.
Haber: Kenan Özgüven - Diyarbakır

2019/02/2019-02-13-04-13-10.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den Skandal Tasarı 
ABD'den Skandal Tasarı 
Özel Halk Otobüsü İşletmecileri Ruhsatlarını İstiyor
Özel Halk Otobüsü İşletmecileri Ruhsatlarını İstiyor