|- Turkey News Agency Internet Newspaper | SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ || Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi | OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ -|

Gökırmaklı’dan Muhteşem Sergi

Gökırmaklı'dan Muhteşem Sergi

Ressam Nur Gökırmaklı “Ayak İzleri (MİT)” adlı kişisel resim sergisini Taksim Atatürk Kitaplığında sanatseverlerle buluşturdu.

19 Kasım 2017 - 23:48 - Güncelleme: 18 Aralık 2017 - 02:29

Ressam Nur Gökırmaklı “Ayak İzleri (MİT)” adlı kişisel resim sergisini Taksim Atatürk Kitaplığında sanatseverlerle buluşturdu.

Nur Gökırmaklı, sanatın çeşitli dallarında gösterdiği çalışmalarla çağdaş kültürün gelişmesinde çok çaba harcamış bir sanatçı. Kalemi ile duygulara dokunan Nur Gökırmaklı, yazdığı kitaplarında diyalektiği evrenin etkin bir ilkesi olarak düşünmeye neden oluyor…

Fırçası ile ayrıntılara gösterdiği özen ve renk bilgisi ise Ressam Nur Gökırmaklı’nın üslubunu farklı kılan temel nokta.

 “AYAK İZLERİ (MİT)”

Muhteşem bir resim sergisine ev sahipliği yapan Ressam Nur Gökırmaklı’nın “Ayak İzleri (MİT)” sergisinde çok sayıda sanatsever bir araya geldi…

Gökırmaklı, Yüksek enerjisi, güler yüzü sıcak dostluğuyla sergiye gelen tüm misafirleriyle tek tek ilgilendi.

Serginin açılışında, eserleri hakkında bilgi veren Ressam Gökırmaklı, “Çocukluğumda yaşadığım olağanüstü olaylar, resim ve yazılarıma yön veren gizemler oldu. Çocukluğumda başlayan resim tutkum daha sonra dört yıllık akademik eğitimle devam etti. Ezoterik ve mistik ekol üzerine yoğunlaştım. Bu alanda derin araştırmalar yaparken Sümerler’e merhaba dedim.  Köklerimize ait taş kabartma resimleri araştırırken sık sık Roma ve Yunan sanatçılarının Sümer figürlerine çok benzeyen ve son zamanlarda yapıldığı çok belli olan rölyef ve kabartmalarına rastlayınca çok şaşırdım. Bu nedenle gelecek kuşaklarımızın algı yanılgısına düşmemeleri için, ülkem adına, atalarıma vefa adına, gelecek kuşaklara hizmet adına, Mitolojimize dair Taş Kabartma figürleri mümkün olduğu kadar orijinaline sadık kalarak yorumlamaya çalıştım. Bu gün beni burada yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma ve sanatseverlere çok teşekkür ediyorum. Sanatın olmadığı yerde uygarlıktan söz edilemez” dedi.

Birbirinden değerli eserlerin görücüye çıktığı sergide, sanatseverler her bir tabloyu dakikalarca izlerken, “mitolojik resim yapmak farklı bir sanattır: Araştırma analiz ve bilgiyi sanata dönüştürmek sıra dışı bir sanat dalıdır” diyerek hayranlıklarını dile getirdiler.

YILDIZ HABER’E BİR ÖDÜL DAHA

Sergi açılışının ardından katkıda bulunanlara teşekkür eden Ressam Nur Gökırmaklı, emek verenlere ve sanatseverlere plaketlerini kendi eliyle takdim etti.

Bu güne kadar sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Yıldız Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yasemin Eryıldız’da plaket alan değerler arasında yer aldı. Plaketi Gökırmaklı’nın elinden alan Eryıldız, “ilk kez sanat adına bir plaket almanın gururunu yaşadım, sanatın bir çok alanında başarılara imza atan Nur hanımın elinden bu plaketi almak ayrıca gurur verici, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi gezildikten sonra kokteyl bölümünde tüm masalardaki sohbetin sanat olması dikkat çekerken, sanatseverler tarihe doğru bir yolculuk yapma fırsatı da bulmuş oldu. 10 Kasım’da açılan sergi 28 Kasım’a kadar sergilenecek. 

Törenin ardından gitar ve piyano sanatçısı Bülent Yüksel gitarıyla muhteşem bir konser verdi…

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
Ekonomik Kriz Dönemlerinde, Finansal Yönetimin 5 Altın Kuralı
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti
MARKA 2018 Büyük Coşkuyla Bitti